Локомотив на 1/2-финал! Извънземни дузпи пратиха “смърфовете” в орбитата на насладата

Локомотив (Пд) се класира за 1/2-финалите за Купата на България…

Момчетата на Бруно Акрапович елиминираха Етър Велико Търново след изпълнение на дузпи в 1/4-финалния мач реванш от надпреварата. Редовното време завърши при 1:1, което вкара мача в продължения, а след това и дузпи.

Там обратите бяха главозамайващи и несравними с каквото и да е. Етър поведе при наказателните удари с 3:1 и бе само на един пропуск на пловдивчани от това да се класира напред. В крайна сметка последваха голове на гостите и пропуски на домакините.

Впоследствие двата тима си вкарваха и пропускаха успоредно до 6:7 преди Илко Пиргов да извади десетата дузпа на Етър, дело на Пламен Гълъбов. Така “черно-белите” ще играе в следващата фаза на Купата.

Пропуски за Локомотив (Пд) направиха Елитон, Асен Георгиев, Димитър Везалов, но попадения реализираха Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Момчил Цветанов, Абделхаким Буна, Милош Петрович, Стивън Езе.

Иначе в редовното време двата тима си вкараха по веднъж. Точен за “болярите” бе Иван Стоянов в 73-ата минута от дузпа, но само 8 по-късно Димитър Илиев изравни до 1:1.

В 7-ата минута Аласана Мане напредна с топката в половината на противника и даде диагонален пас, който поначало изглеждаше насочен към Велко Батрович. Последният пропусна топката и така Крум Стоянов изникна на позиция за центриране в наказателното поле. Той сви топката към пространството пред вратарското поле, където Румен Руменов стреля от движение над напречната греда.

В 13-ата минута Един Бахтич получи пространство отдясно, след което шутира от около 20 метра. Стоянов обаче запази отлична позиция и блокира шута.

В 26-та минута Милчо Ангелов овладя топката отляво в наказателното поле и опита да подмине Везалов. Илко Пиргов излезе почти до страничната граница на вратарското си поле и успя да принуди нападателя на домакините просто да спечели корнер.

Началото на втората част бе по-добро за Локомотив (Пд). В 52-ата минута Абделхаким Буна центрира покрай Крум Стоянов, а пред вратарското поле Момчил Цветанов с глава опита да продължи топката вляво. Иван Стоянов се беше върнал, за да изчисти пред погледа на Аралица.

В 55-ата минута Аралица се измъкваше зад защитата на Етър, но бе фаулиран от Пламен Гълъбов пред наказателното поле. Бранителят първо игра с топката, но очевидно реферът счете играта му за твърде груба.

Димитър Илиев изпълни прекия свободен удар с шут над стената. Изпълнението беше точно, но нямаше нужната сила и се оказа насочено право в центъра на вратата. Рутинна намеса за Христо Иванов.

В 69-ата миунта Иван Стоянов изненада всички с изпълнението на пряк свободен удар, нацелвайки греда. Румен Руменов я овладя на около 7 метра, ала опитът му за добавка беше силно встрани.

В 71-ата минута Етър получи дузпа! Пламен Гълъбов с дълъг пас намери Батрович отляво по атаката. Черногорецът с елегантно първо докосване елиминира Буна и центрира към Милчо Ангелов, който беше туширан от Милош Петрович.

ГООООЛ Иван Стоянов реализира дузпата в 73-ата минута – 1:0!

В 77-ата минута Никола Колев получи по левия фланг и с перфектен извеждащ пас намери Милчо Ангелов в пеналта. Последният пусна към Румен Руменов, който можеше да вкара на празна врата, но Милош Петрович пресече подаването.

ГООООЛ Димитър Илиев изравни за Локомотив (Пд) в 81-ата минута – 1:1!

Подаване отдясно намери Момчил Цветанов пред наказателното поле. Той опита шут с левия крак, но топката срещна крака на играч на Етър. Кълбото обаче не спря хода си и отиде право на крака на Димитър Илиев, който останал сам от няколко метра матира стража на съперника.

Редовното време завърши при 1:1, което прати двубоя в две продължения от по 15 минути.

В 91-ата минута Венцислав Василев шутира от дистанция, но ударът бе неточен. 5 минути по-късно Румен Руменов стреля по диагонала от дистанция, но топката отиде право в ръцете на Илко Пиргов.

В 108-ата минута Батрович пусна хитър пас намери Милчо Ангелов отдясно в наказателното поле. Нападателят опита да се обърне и центрира, а защитата на гостите изчисти към Крум Стоянов. Левият бек пробва късмета си от около 25 метра, но изпълнението беше крайно неточно.

В двете продължения не се случи нищо опасно пред една от двете врати. Двата отбора влязоха в изпълнение на дузпи.