(ВИДЕО) И Ботев Пд не успя да превземе “Ивайло”, “канарчетата” и Етър със зрелищно равенство

Отборите на Етър и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха при 2:2 на стадион “Ивайло” във Велико Търново в мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора направиха зрелищен мач, в който видяхме доста положения, 4 гола, греда и може би заслужено поделиха точките. За Етър това бе четвърто поредно равенство, след като преди това те записаха равенства и срещу ЦСКА-София, Левски и Черно Море. За Ботев пък това е втори пореден мач, в който отбора не успява да спечели.

Мачът започна много силно за Ботев и те откриха резултата още в 4-та минута. Многоходова атака минала през Антонио Вутов, Лъчезар Балтанов и Тайлон изведе Неделев на чиста позиция в наказателното поле и звездата на “канарчетата” технично прониза Христо Иванов.

След гола Етър започна да натиска, но това даде резултат чак в 38-та минута, когато Александър Дюлгеров успя да изравни резултата. Радостта на “виолетовите” обаче не бе дълга, защото 6 минути по-късно Ботев отново излезе напред в резултата. След центриране на Филип Филипов топката стигна до Марко Перван, който с глава я прати в мрежата на Иванов.

Второто полувреме започна с нов натиск на Етър и това даде отражение в 52-та минута. След една изчистена топка от защитата на гостите Дани Младенов овладя кълбото и с удар от близо 30 метра с десния крак простреля Аргилашки.

До края на мача Ботев имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия, а малко след това Александър Тонев оцели напречната греда.

ГОООЛ! 0:1 за Ботев Пд, голмайстор Тодор Неделев
Ботев откри резултата още в 4-та минута. След постепена атака топката се озова в наказателното поле и от 7-8 метра Неделев не остави шанс на Христо Иванов.

В 5-та минута Етър опита да отвърне. Опит за далечен изстрел от Никола Колев, при който топката премина над гредата.

Етър опита да изнесе играта в предни позиции. В 12-та минута Здравко Илиев пробра удар, който беше доста слаб и разочароващ.

В следващите минути и двата отбора опитваха атаки с дълги подавания зад защитите, но безуспешно.

В 18-та минута Марко Перван получи жълт картон, след като фаулира Ковачев при бърза контраатака на домакините.

В 21-та минута Етър беше близо до изравняването на резултата. Страхотен пробив на Ковачев завърши с много хубав удар от негова страна, но Аргилашки със сетни усилия изби топката в корнер.

Етър продължи да натиска и в 21-та минута нов страхотен пробив този път на Руменов завърши с центриране, което беше изчистено в нов ъглов удар.

Натискът на Етър започва да става все по осезаем, но засега той води само до удари от далечна дистанция, които не са точни.

В 29-та минута нов изстрел от страна на Никола Колев от около 24-25 метра, но отново неточно.

Невероятна възможност бе пропиляна от домакините в 33-та минута! Филип ван Арнем направи страхотна грешка в половината на “канарчетата”, Руменов отне и подаде към Даниел Младенов, който проби отляво по диагонала, но центрирането му беше разочароващо.

ГООЛ! 1:1 след гол на Дюлгеров
В 38-та минута Етър изравни. При едно центриране от ъглов удар Флорентен Боджадж отклони топката към наказателното поле, където Еберт Кардосо незнайно защо реши да остави топката и Александър Дюлгеров с плонж изравни.

ГОООЛ! 1:2 за Ботев. Точен е Марко Перван
Минута преди края на полувремето Ботев отново излезе напред. Центриране на Филип Филипов намери непокрития Марко Перван, който с глава реализира за 1:2 в полза на пловдивчани.

Първа смяна за Ботев Пд, още на почивката. Александър Тонев влезе на мястото на Тейлон

Второто полувреме започна спокойно с доста единоборства в центъра на терена.

ГОООЛ! 2:2 и Етър отново изравнява.
В 52-та минута Етър за втори път изравни. Даниел Младенов вкара страхотен гол със страхотен изстрел извън наказателното поле! Станоев опита дълъг пас за Боджадж зад гърба на защитата, а Филипов с глава опита да изчисти топката. Тя обаче отиде право у Дани Младенов, който укроти с гърди, а после от около 28-30 метра нанесе изумителен удар по топката, който мина над плонжа на Аргилашки.

В 56-та минута Красимир Станоев от Етър получи жълт картон.

В следващите минути играта се водеше в центъра на терена, като интересни положения липсваха.

В 64-та минута Румен Руменов демонстрира своята упоритост и стигна първи до спорната топка пред наказателното поле на Ботев. Халфът находчиво пусна в коридор за Младенов отляво, ала подаването се оказа една идея по-дълго и Аргилашки първи стигна до топката.

В 65-та минута Ботев извърши втора смяна. На мястото на Лъчезар Балтанов се появи Кристиан Добрев.

В 67-та минута Етър извърши своята първа смяна. На мястото на Флорент Боджадж се появи Иван Стоянов.

В следващите 10-на минути и двата отбора опитваха атаки, от които обаче не се стигаше до нищо сериозно.

В 79-та минута от Ботев Пд и в частност Тодор Неделев искаха бурно дузпа за игра с ръка на Дюлгеров, но съдията прецени че такава няма. Бранителят опита да изпревари футболиста на “канарчетата” за един дълъг пас и го стори, но при заставането чукна кълбото с левия си юмрук, а ситуацията се разви в близост до границата на пеналта.

В 83-та минута Ботев имаше хубава възможност за гол. Тодор Неделев подаде към Кристиан Добрев, който изведе Вутов срещу вратаря на Етър, но последния се засуети и ударът му бе блокиран.

В 84-та минута след центриране на Неделев от корнер, топката стигна до Александър Тонев, който малко случайно прати топката върху напречната греда. Крилото опита да центрира от въздуха отляво в наказателното поле, а кълбото прие неочаквана парабола и отскочи от рамката на вратата.

В последната минута на мача Филип Филипов от Ботев получи жълт картон за доста грубо нарушение.

Етър: Христо Иванов, Здравко Запрянов, Кольо Станев, Артьом Артюнин, Александър Дюлгеров, Даниел Младенов, Красимир Станоев, Никола Колев, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Флорент Боджадж

Резерви: Анатоли Господинов, Борислав Марков, Дино Мартинович, Иван Иванов, Йордан Апостолов, Яни Пехливанов, Иван Скерлев

Старши треньор: Росен Кирилов

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Марко Перван, Тодор Неделев, Тейлон Кореа, Антонио Вутов

Резерви: Янко Георгиев, Родни Клустър, Костадин Ничев, Александър Тонев, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Лазар Марин

Старши треньор: Желко Петрович