ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа удари Свиленград като домакин

Нападателят Мартин Стефанов ознаменува дебюта си за Евроколеж с победен гол над състава на Свиленград с 2:1. Нападателят се разписа в 70 минута след фронтален удар срещу вратаря Вангелов. Колежани изиграха отличен мач и успяха да обърнат гостите, след като те поведоха през първата част с гол на Зотев, но с бързо попадение на Бъчваров колежани успяха да изравнят.

Срещата започна с няколко далечни удара в посока към двете врати. Първото по сериозно положение беше в 25 мин, когато Бончев проби от ляво, финтира защитник на гостите и би. Топката срещна гръб на играч в зелено-жълто и излезе в корнер. Десет минути по-късно Попов от Свиленград тресна напречната греда, след удар с глава. В 40 мин Борис Малев загуби една топка пред пеналтерията на гостите. Коженото кълбо беше изритано дълбоко в полето на колежани. Последва не разбирателство между Ангел Делчев и вратаря Румен Тинков и Зотев успя да прехвърли стража от далеч за 0:1. Радоста на гостите траеше само четири минути. Георги Куртев изпълни фаул от дясно на Вангелов. В наказателното поле Делчев с глава засече топката вратаря успя да я избие в гредата. Връхлитащият Георги Бъчваров я довкара за 1:1. През втората част и двата отбора тръгнаха в атака. В 70 мин Щерев свали една центрирана топка към Мартин Стефанов. Нападателят изкочи сам срещу вратаря и с мощен удар даде преднина за колежани. Малко по късно на два пъти можеше да вкара и второ попъдение. Първо след центриране на Караилиев, Стефанов  засече топката на втората греда, но вратаря спаси. В 85 мин отново Мирослав Караилиев изведе в коридор нападателя сам срещу Вангелов, но ударът му срещна напречната греда.

ЕВРОКОЛЕЖ – СВИЛЕНГРАД 2:1

0:1 – ЗОТЕВ, 1:1 БЪЧВАРОВ, 2:1 СТЕФАНОВ

Ж..К.: ЙОРДАН ХЪРКОВ, МИРОСЛАВ КАРАИЛИЕВ

ЕВРОКОЛЕЖ: РУМЕН ТИНКОВ, НИКОЛАЙ БОНЧЕВ, ГЕОРГИ БЪЧВАРОВ, ХРИСТО СТАМОВ, АНГЕЛ ДЕЛЧЕВ, ЙОРДАН ХЪРКОВ, СВИЛЕН ЩЕРЕВ, МИРОСЛАВ КАРАИЛИЕВ, БОРИС МАЛЕВ, ГЕОРГИ КУРТЕВ, МИРОСЛАВ СТЕФАНОВ /АНТОН КЮЛЮНКОВ, НИКОЛАЙ НИКОЛОВ, ТОДОР ТОДОРОВ/

Снимка и източник: fceurocollege.com