ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа победи Верея в голов трилър

Отборът на Евроколеж изигра най-добрият си мач от началото на първенството на ЮИ В група срещу Верея, след голов трилър и спечели с 4:3.

Срещата от 14-тия кръг предложи много обрати и напрежение, а победният гол за синьо-жълтите вкара Мирослав Караилиев в 90 мин. Бързоногото крило се отличи с два гола през второто полувреме за домакините. Два гола за гостите вкара асеновградчанинът Бирсен Карагерен. През вторите 45 минути главно действащо лице на терена се превърна съдийската трупа от Ямбол, която при 3:1 за домакините ги хвана страх да зачитат редовен гол на капитана Георги Куртев, с което дадоха крили на гостите от Стара Загора да изравнят. Те не свириха един фаул и спорно положение в полза на Евроколеж. Освен това триото  Димитър Аврамов, Николай Костадинов и Иван Петров не отсъдиха фаул за третия гол на Верея и червен картон за фаул срещу Тодор Тодоров, който се откъсваше сам срещу вратаря Димитър Кадиев през втората част.

Мачът започна вихрено за двата отбора, като атаките към двете врати бяха една след друга. В 7 мин гостите излязоха напред в резултата, когато Тодор Димчев от 30 метра вкара за 0:1, след рикошет в гредата.  Радостта на играчите на Верея беше само четири минути. Борис Малев намери Антон Кюлюнков пред дъгата на наказателното поле. Нападателят с красив параболичен удар вкара под гредата за 1:1. В 30 мин при центриране от корнер Йордан Хърков с глава отправи удар. Топката беше хваната с ръка пред голлинията от Пламен Колев, но връхлитащият Ангел Делчев я отклони за 2:1. Минути преди края на полувремето Малев навърза трима играчи на Верея и намери Антон Кюлюнков в наказателното поле. Нападателят реши хитро да прокара топката под плонжа на Кадиев, но късмета споходи стражът и топката след като се отклони от тялото му не продължи към мрежата, а се отби и тупна зад него.

През втората част колежани започнаха вихрено и при първата атака поведоха с 3:1. Николай Харизанов беше изведен от ляво от Щерев. Пикси центрира в наказателното поле. Мирослав Караилиев спря с гърди и вкара в левия ъгъл. Пак Миро можеше да вкара в 55 минута, когато беше оставен сам на втората греда, след центриране от корнер. Играчът отправи удар с вътрешния, но защитник в синьо изби пред голлинията. В 60 мин Бирсен Карагерен беше оставен сам срещу Апостол Стоянов. Ударът му под гредата беше избит с вещина от младокът, който се пристави на ниво в тази среща. В 65 мин стана най-спорното положение в мача. Антон Кюлюнков проби през центъра комбинира с Караилиев. Той върна на Хърков, който от дясното крило центрира към Малев. Топката веднага беше върната към Куртев, който вкара пред погледа на вратаря Кадиев. Страничният рефер Иван Петров размаха флакчето за засада, с което трупата от Ямбол си навлече гнева на публиката и домакините. Вместо това съдията Аврамов така обърна свирката, че позволи на домакините да изравнят резултата.

Първо Карагерен намали в 70 мин, след като беше оставен сам срещу Стоянов. Пет минути по-късно Кадиев извади два удара на Куртев и Караилиев. Малко след тях Тодор Тодоров от въздуха не успя да намери мрежата на гостите. В 85 мин при бърза контраатака на Верея топката беше центрирана в наказателното поле, където вратарят Стоянов плонжира, но Карагерен влезе твърдо и вкара за 3:3, както и удари стражът на колежани. Съдията наду свирката и всички си помислеха, че ще даде фаул за опасан игра на асеновградчанина, но Аврамов повика лекаря да окажа медицинска помощ на Стоянов и даде център. В 87 мин съдията Аврамов направи ново подлагане на гостите, след като не вдиган червен картон за фаул на Митев срещу откъсналият се сам срещу Кадиев Тодор Тодоров. Реферът дори си затвори очите за нарушението, както и страничният Петров. Пет минути по-късно гостите стигнаха до изравнително попадение на Карагерен. Все пак в 90 мин след нова атака на играчите на Евроколеж Тодоров изведе Караилиев сам срещи Кадиев, халфът го прехвърли елегантно и донесе трите точки в срещата. Реферът даде червен картон на Николай Бончев, който при радостта си от резервната скамейка прати няколко пожелания към страничния рефер Петров.

ЕВРОКОЛЕЖ – ВЕРЕЯ 4:3

Голмайстори: 0:1 Тодор Димчев 7 мин, 1:1 Антон Кюлюнков 11 мин, 2:1 Ангел Делчев 30 мин, 3:1 Мирослав Караилиев 47 мин, 3:3 Бирсен Карагерен 70, 85 мин, 4:3 Мирослав Караилиев 90 мин