СпартакФутбол

Евроколежа обърна Спартак в доиграването след две дузпи

Две дузпи дадоха победата на Евроколеж срещу Спартак при доиграването на второто полувреме на срещата от 5-ия кръг на Югоизточната “В” група. Припомняме, че срещата бе прекъсната преди началото на второто полувреме заради проливен дъжд в петък при резултат 0:1 за Спартак с гол на Кристофър Асенов.

Още в 48-ата минута днес съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Куртев за 1:1. Спартак игра сравнително стабилно, една идея по-пестеливо от играта през първото полувреме в петък.

65-ата минута стана и най-спорната ситуация в срещата в ущърб на “гладиаторите”. Юруков беше изведен с дълъг пас вляво от вратаря на домакините, би топката, стражът я изпусна, последва още една добавка и когато играчите на Спартак вече започваха да се радват за отбелязан гол, съдията отсъди, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем – гол не бе зачетен от съдията Георги Кабаков.

В продължението на срещата (90+1) бе отсъдена втора дузпа за “колежани” и бе изгонен с червен картон Николай Христозов от Спартак. Зад бялата точка отново застана Куртев, който отново не пропусна.

Тук може да си припомните как се разви минута по минута първото полувреме на срещата, играна в петък

Спартак: Боян Янкулов, Кристиян Кумбаров, Цветан Йотов, Николай Христозов, Емил Иванов, Тодор Димитров, Даниел Колев (к), Кристофър Асенов (83 – Динко Михайлов), Радослав Дошков (50 – Димитър Юруков), Андрей Андреев, Росен Колев (70 – Васил Кочев)