ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа загуби у дома от Асеновец, след обрат

Отборът на Евроколеж загуби последното си домакинство за есенния дял от първенството на Югоизточна В група с 2:3 от Асеновец.

Мачът беше интересен с много битка по терена, гостите успяха да обърнат резултата през първата част, а  четири минути преди края на мача взе и трите точки. Головете за пловдивчани вкараха Георги Куртев и Росен Колев, а за Асеновец точни бяха Георги Аврамов, Александър Стойчев и Иван Димов.

Още в 9 минута Свилен Щерев навлезе на скорост в наказателното поле между трима. Играчите на Асеновец го повалиха на земята, но съдията Наско Костадинов си замълча с което за пореден път състава на колежани беше ощетен от реферите през този полусезон. Няколко минути по-късно Хърков пробва удара си от далече, но топката мина над напречната греда. В 17 минута след атака на Малев по дясното крило, топката на няколко пъти попадаше в играчи в синьо-жълто пред вратата. Удари на Мирослав Караилиев, Куртев и Щерев не намериха мрежата.

В 20 мин капитанът на домакините  беше фаулиран на 30 метра от голлинията. Куртев изпълни силно пряк свободния удар  и след лоша намеса на вратаря на гостите топката влезе в мрежата 1:0. Пет минути по-късно Аврамов изравни, след като беше оставен непокрит в малкото наказателно поле – 1:1. След 10 минути гостите вече водиха в резултата, когато Стойчев с глава надскочи всички за 1:2. До края на първата част Щерев пропусна да изравни.

През втората част домакините успяха да изравнят в 50 минута. Куртев от дясно намери Росен Колев на в наказателното поле. Играчът беше навлязъл на скорост и с диагонален удар изравни – 2:2. И двата отбора тръгнаха да търсят победата и направиха по няколко пропуска. В 84 мин след изпълнение на фаул Иван Димов с глава донесе победата на Асеновец. В последният кръга Евроколеж гостува на Розова долина.

ЕВРОКОЛЕЖ – АСЕНОВЕЦ 2:3

Гол: 1:0 Куртев 20 мин, 1:1 Аврамов 25 мин, 1:2 Стойчев 36 мин, 2:2 Колев 50 мин, 2:3 Димов 84 мин

Ж.к: Куртев, Щерев, Бончев

ЕВРОКОЛЕЖ: Апостол Стоянов, Николай Бончев, Георги Бъчваров, Христо Стамов, Ангел Делчев, Мирослав Караилиев /32-Росен Колев/, Борис Малев, Йордан Хърков /67-Тодор Тодоров/, Свилен Щерев, Георги Куртев, Антон Кюлюнков/ 73-Петър Челебиев/