ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа загуби като гост на Несебър

Евроколеж загуби в Несебър, Куртев пропуска дузпа Отборът на Евроколеж загуби гостуването си на Несебър с 0:2 в мач от 6-тия кръг на Югоизточна В група.

Пловдивчани изпуснаха шанс да запишат трета поредна победа, след като играха почти цял мач с човек повече и имаха шанс да изпълнят дузпа. Капитанът Георги Куртев пропусна от бялата точка в 12 мин. Срещата започна добре за колежани, които владееха инициативата и в 10 мин при едно подаване на Куртев към Борис Малев, последният беше фаулиран от защитник на домакините в наказателното поле. Зад топката застана Георги Куртев, който уцели гредата. До края на първата част пловдивчани владееха инициативата, но не успяха да създадат голово положение.

През втората част домакините се възползваха от малкото си контраатаки и при първата си успяха да открият резултата. В 65 мин след центриране по фланга, играч на Несебър от дузпата прати топката в долния ляв ъгъл на Апостол Стоянов. Само пет минути по-късно при едно центриране топката излъга Стоянов и влетя в мрежата за 2:0. След поражението Евроколеж е 7-ми със седем точки, а Несебър е 9-ти с 6 точки. В следващият кръг колежани приемат Гигант Съединение, а срещата е на 20 септември от 17:00 часа.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Алил Карадашев, Йордан Хърков, Мирослав Пушкаров, Николай Бончев, Даниел Божков, Николай Павлов, Георги Куртев, Борис Малев, Мирослав Караилиев, Илхан Ибрамчик /Смени: Николай Маринов, Сезгин Четин, Николай Николов/