Пред погледа на Едо: Ясин Ел Харуби заключи своята врата и донесе исторически успех за Локомотив (Пд) на „Армията“!

Отборът на Локомотив (Пд) постигна първи исторически успех на ст.“Българска армия“ в своята история…

След 56 гостувания в София футболистите на “черно-белите” постигнаха много ценен и в същото време престижен успех с минималното 1:0 над домакините от ЦСКА-София в срещата от дванадесетия кръг на Първа лига.

Голям мач под рамката на вратата на „смърфовете“ направи мароканският страж Ясин Ел Харуби, който извади поне 5 чисти гола след удари на противникови играчи.

Иначе Дани Кики шокира „армейците“ след индивидуален рейд в 9-та минута, бележейки единственото попадение в срещата.

Двубоят бе изгледан лично от новия старши треньор на Локомотив (Пд) Едуард Ераносян, който бе на трибуните. Той ще бъде представен официално на този пост в понеделник (31.10).

Както знаете, срещата бе играна пред празни трибуни на стадион „Българска Армия”, поради наказание на домакините от ЦСКА, заради поведението на привържениците по време не Дербито с Левски.

След тази победа пловдивчани се изкачват до 7-та позция с актив от 16т., докато ЦСКА-София остава трети с 31т.

Начало бе изключително динамично. Домакините от ЦСКА поеха контрола върху срещата още от първия съдийски сигнал и потърсиха ранен гол.

ГОООЛ Дани Кики в 10-та минута открива резултата на ст.”Българска армия” – 0:1!

Това обаче не попречи на бързите футболисти на Локомотив (Пд) да изнендат “армейците” още с първото си по-опасно положение в двубоя. В 10-та минута “смърфовете” се възполваха по отличен начин от една нищо не вещаеща контраатака, при която Дани Кики с мощен индивидуален пробив матира, първо, преодоля Рафа Перез на левия бек на защитата на ЦСКА, а след това матира Конов с мощен удар.

В 18-та минута Давид Симао центрира от левия фланг. Там след кратко разбъркване Преслав Йорданов пропусна да изравни резултата, въпреки че бе на няколко метра от вратата на Харуби.

В 23-та минута Арсенио Нунеш стреля силно по диагонал към вратата на Ел Харуби, но вратарят следеше играта и я извади в аут. Съдията обаче не видя този тънък момент и посочи удар от вратата.

В 24-та минута Ясин Ел Харуби се намеси прекрасно след удар на Симао от няколко метра. След последвалия корнер, Руи Педро чукна леко топката към вратата на Локомотив (Пд), но Харуби отново бе на място и улови опасната топка.

В 33-та минута Преслав Йорданов стреля неточно с глава след центриране от десния фланг.

В 39-та минута Давид Самао отправи поредния си удар към вратата на Ел Харуби, но топката премина на наколко метра от десния страничен стълб, излизайки в аут. Малко след отва Преслав Йорданов стреля за поредн път с галва, след центриране от корнер, но и този път “деветката” на ЦСКА не успя да се разпише.

Руи Педро отправи поредния удар към вратата на Ел Харуби в 42-та минута, но и този път вездесъщият мароканец заступори топкатата пред себе си.

Начало на втората част!

Втората част запона с ново великолепно спасяване на Ясин Ел Харуби. Руи Педро стреля от пряк свободен удар в 51-та минута на срещата, но Харуби проследи внимателно летежа на топката и изби с една ръка.

След 20 напрегнати минути пред вратата на Локомотив (Пд), едва в в 64-та Симао намери пролука за реален изстрел. Топката обаче отново не попадна в рамките на вратата, въпреки че бе отправена от около десетина метра.

Минута след това Арсенио Нунеш направи нов пропуск. След разбъркване в наказателното поле, Ел Харуби прибърза с излизането си и увисна. Нунеш стреля, а от голлинията Кирил Котев изчисти коженото кълбо далеч напред.

В 89-та минута  Кирил Десподов спечели пряк свободен удар за ЦСКА. Зад топката застана именно той, но ударът му бе неточн и топката излезе в аут.

ЦСКА-София: Конов, Манолев, Чорбаджийски, Перес (Недялков 47′), Недялков, Симао, Пинто, Виана, Педро, Арсенио Нунеш, Йорданов (Милчо Ангелов, 64′)

Старши треньор: Едуард Йорданеску

Локомотив (Пд): Ел Харуби, Крумов, Горанов, Котев, Виданов, Траянов, Райнов, Кики( Умарбаев 78′) , Райков, Бакалов (Веселин Марчев 69′), Камбуров

Старши треньор: Христо Колев

Главен съдия: Георги Димитров

Снимка и видео: Диема