Ботев ПловдивФутбол

Днес се навършват 32 години от победата на Ботев над Барселона

Преди 32 години на днешната дата Ботев записва една от най-знаменитите си победи в историята си. Пловдивчани побеждават испанския гранд Барселона с 1:0 в двубой от 1/16 финалите на КНК.

Първата среща в Барселона завършва 4:1 за “каталунците”, а на реванша в Пловдив пред пълнения тогава стадион “9-ти септември” сега “Пловдив” Ботев надиграва Барса и испанците треперят.

Георги Славков вкарва единственото попадение за Ботев 35-та минута, след изпълнение на пряк свободен удар. А само 5 минути по-късно съдията Шотерс от Белгия отменя чист гол на Костадин Костадинов.

До края на двубоя Ботев пропуска доста положения и Барса оцелява.

Ботев: 1.Кирил Пейчев, 2.Пики Юруков, 3.Младенов, 4.Блангев, 5.Хорозов, 6.Коста Танев, 7.Коце Костадинов, 8.Славков, 9.Краси Манолов (78-Трифон Пачев), 10.Зехтински (71-Митко Аргиров), 11.Мери Бакалов.

Барселона: 1.Артола, 2.Рамос, 3.Олмо, 4.Маноло, 5.Алесанко, 6.Виктор, 7.Симонсен, 8.Шустер, 9.Кини, 10.Естеа, 11.Естебан (67 – Санчес).

Голмайстор: 1:0 – Славков (35).