Отборът на Локомотив (Пд) с втора поредна победа на турска земя и четвърта по време нза зимните си проверки преди началото на пролетния дял в Първа лига.

Днес момчетата на Бруно Акрапович успяха да се справят със съпротивата на чешкия Баник (Острава) с 0:1. Единственото попадение падна след автогол на защитник на чехите в 17-та минута на двубоя.

Така Локомотив (Пд) вече е в серия от 4 поредни победи в зимните проверки, където бяха победени Хебър (Пазарджик) с 3:0 и Марица с 1:0 и азербайджанския Себаил с 3:1. До края на лагера в Турция на пловдивчани им предстои да играят още два спаринга – с Младост Лучани (Сърбия, Суперлига) на 6-ти февруари (вторник) и ФК Судува (Литва, А лига) на 9-ти февруари (петък).

Иначе в срещата днес отборът на “смърфовете” бе много по-активният през първите 45 минути. Многото положения пред вратата на чехите обаче не доведоха до точен завършващ изстрел отстрана на “черно-бял” игра, но пък за сметка на това натискът на Локомотив (Пд) “принуди” съперникът да си отбележи автогол.

На вратата този път започна Илко Пиргов. Карето в защита отново бе оформено от Муса, Везалов, Георгиев и Велковски. като вътрешни халфове играха Банович и Умарбаев, а в предни позиции се подвизаваха Буна, Марчев, Бакалов и Аралица. През втората част последваха много смени, но те не промениха кой знае колко хода на срещата.

Локомотив влиза във втори спаринг с чехи утре

Първият опасен изстрел в мача бе отправен към вратата на Локомотив (Пд) в 15-та минута на срещата. Ирашек от състава на Баник шутира от дистанция с левия крак, но за късмет на пловдивчани топката се отби в горната греда.

ГОООЛ Автогол дава преднина на Локомотив (Пд) в 17-та минута – 1:0!

Две минути след това Локомотив (Пд) вече беше напред в резултата след автогол на Флейстан.

В 25-та минута Марчев получи сам в десния ъгъл на границата на наказателното поле на Баник. Без замисляне крилото на “черно-белите” стреля от упор по диагонал, но топката излетя в аут. Две мнути преди края Арлаица стреля точно от дистанция с левия крак към вратата на чешхите, но техният вратар Ластука улови топката.

До края на първата част Локомотив опита да вкара втори гол, но играчите на Баник се справиха с атаките на “черно-белите”. През второто полувреме темпото драстично падна и логично двата отбора не успяха да създадат чисто голово положение.

През второто полувреме Бурно Акрапович подмени изцяло своя състав. Темпото на “смърфовете” леко спадна, което даде шанс на чехите да погледнат по-смело към вратата на Пиргов. В 57-та минута нападател на Баник (Острава) стреля, но Димитър Везалов успя да блокира удара му. Няколко минути по-късно Мохамед Муса центрира към Димо Бакалов, който успя да засече, но топката мина на сантиметри от вратата. В 75-та минута играч на Баник нанесе диагонален изстрел, но до гол не се стигна. В края на мача футболист на чешкия отбор бе изгонен с директен червен картон заради удар без топка по Ивайло Марков.

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Мохамед Муса (67′ Архан Исуф), Димитър Везалов (73′ Ивайло Марков), Асен Георгиев, Димитър Велковски, Парвиз Умарбаев (46′ Ванчо Траянов), Игор Банович (46′ Елитон Торета), Абделхаким Буна (46′ Симеон Райков), Веселин Марчев (63′ Янко Ангелов), Димо Бакалов (81′ Димитър Законов), Анте Аралица (63′ Филип Михалевич)