Архивите са живиБотев ПловдивТопТрибуна Пловдив TVФутбол

ГЛЕДАЙ: Архивите са живи: Страхотният двубой на Ботев срещу Щутгарт от квалификациите на Лига Европа

Вече повече от месец няма футбол заради пандемията от коронавирус, която обхвана целия свят. Само в няколко държави все още се играят мачове, като Беларус е единствената такава от Европа. Очакванията са, че най-рано юни месец любимият ни спорт може да се завърне по екраните.

Защо по екраните ли? Защото на 99% ако мачовете бъдат подновени те ще се играят при закрити врата, поради мерки за сигурност.

Поради тази причина, докато няма футбол, от TribunaPlovdiv.bg решихме всяка седмица да ви припомняме по два запомнящи се мача (един на Локо и един на Ботев).

Следващият мач, който ще ви припомним е този между Ботев и Щутгарт завършил 1:1 в първата среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа през 2013 година.

Пред около 15 000 “жълто-черни” фенове на “Лазур” Ботев изигра фантастичен мач срещу именития си съперник и само малшанса раздели канарите от победа.

“Жълто-черните” изиграха много стабилно първо полувреме. В 10-ата минута Тодор Неделев проби отдясно и подаде на Борис Галчев, но ударът на полузащитника бе блокиран от бранител в червено.

В 25-ата минута пред Неделев се откри отличен шанс да открие резултата. Той бе изведен от Галчев на удобна позиция, но ударът му по земя бе спасен от Свен Улрайх.

Минута по-късно прострелно центриране на Мариян Огнянов бе уловено от германския вратар.

В 67-ата минута току-що влезлият в игра Александру Максим качи топката на главата на Ибишевич след центриране от фаул и опитният нападател прати кълбото зад Стаховяк за 0:1.

В 73-ата минута неубедителният до този момент Ромарио Кортзорг изпрати топовен шут към вратата на Улрайх, стражът не се намеси добре и притичалият Домовчийски от няколко метра вкара в опразнената врата, възстановявайки равенството.

В 81-ата минута “канарчетата” изпуснаха златен шанс за осъществяване на пълен обрат. Сивард Спрокел овладя добро подаване на Ромарио и нахлу в наказателното поле, но ударът му по земя не намери очертанията на вратата.

Шест минути по-късно самият Ромарио можеше да донесе така желаната победа, след като получи отличен пас от Неделев, но за жалост на 15 000-те хиляди “бултраси” не бе точен.

Вижте галерия от двубоя – ТУК

Припомнете си головия спектакъл, като в прикаченото видео ще намерите репортаж, както и целия мач!