Архивите са живиБотев ПловдивЛокомотив ПловдивТопФутбол

ГЛЕДАЙ: Архивите са живи: Зрелищното равенство между Локомотив и Ботев на “Лаута”

От 13 март няма футбол заради пандемията от коронавирус, която обхвана целия свят. Само в няколко държави все още се играят мачове, като Беларус е единствената такава от Европа. Скоро отново любимият ни спорт ще се завърне по екраните.

Защо по екраните ли? Защото на 99% когато мачовете бъдат подновени те ще се играят при закрити врата, поради мерки за сигурност.

Поради тази причина, докато няма футбол, от TribunaPlovdiv.bg решихме всяка седмица да ви припомняме по два запомнящи се мача (един на Локо и един на Ботев).

Тази седмица ще ви представим само един мач и той е Дербито на Пловдив между Локомотив и Ботев през ноември 2012 година. Двубоят се игра на стадион “Локомотив” пред над 10 хиляди зрители, които пък създадоха невероятна атмосфера.

Срещата започна по мечтан начин за домакините. Локомотив Пловдив успя да открие резултата още в 13-ата минута. Попадението бе дело на Рангел Абушев в 13-ата минута. Халфът се възползва от неразбирателство в противниковата защита, премина през двама бранители и с диагонален удар по тревата прониза стража Шеткус.

Радостта на “смърфовете” бе твърде кратка. В 22-ата минута един от големите таланти в родния футбол – Тодор Неделев изравни резултата. За попадението с основна заслуга бе Вандар Виейра, който елиминира без проблем своя пазач по дясното крило и центрира по отличен начин.

Иван Цветков се пребори в наказателното поле и топката попадна в Неделев, който с техничен удар с вътрешната част на ходилото не остави шанс на Йордан Господинов, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл.

През вторите 45 минути статуквото на терена не се промени и играта отново бе равностойна. Само, че този път ролите се размениха и “жълто-черните” поведоха.

В 57-ата минута Неделев за втори път попадна в прегръдките на своите съотборници след като отбеляза нов гол. Иван Цветков подаде към Томаш Иршак, който изведе с прехвърлящ пас младежкия национал.

Талантът на “канарчетата” демонстрира хладнокръвие и пусна топката покрай стража Господинов за 1:2.

В 66-ата минута “канарчетата” останаха с човек по-малко след като Бобан Грънчаров получи втори жълт, респективно червен картон и напусна принудително терена. Това не попречи на Неделев да продължи своето шоу.

В 73-ата минута младокът се освободи триково и след удар от воле с десния крак топката срещна горната греда. В следващите минути възпитаниците на Стефан Генов се активизираха и натиснаха своя опонент.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Абушев записа името си сред голмайсторите за втори път. Халфът оформи крайното 2:2 след удар с глава. Няколко минути по-късно играчът можеше да запише хеттрик, но изстрелът му с глава мина на сантиметри от страничната греда.

Локо Пд – Ботев Пд 2:2
1:0 Абушев 13′
1:1 Неделев 22′
1:2 Неделев 57′
2:2 Абушев 83′

Локо Пд: Господинов, Георгиев, Котев, Кавдански (83′ Атанасов), Диего, Д.Георгиев, Стефанов (61′ Дюлгеров), Абушев, Златински, Маламов, Курдов (61′ Михайлов)

Ботев Пд: Шеткус, Караславов, Христов, Грънчаров, Енрике, Иршак, Паласуелос, Огнянов (68′ Рахов), Вийера (46′ Атанасов), Неделев (76′ Станчев), Цветков

Припомнете си головия спектакъл, като в прикаченото видео ще намерите репортаж, както и целия мач!