СНИМКИ: Ботев проспа първото полувреме и загуби на “Тича”

Ботев загуби при гостуването си на Черно море във Варна с 2:1 в среща от 14-ия кръг на “А” група. “Канарчетата” изиграха много слабо първо полувреме и инкасираха два гола във вратата си, през втората част пловдивчани играха много силно, но не успяха да изравнява резултата, след като изпуснаха няколко положения. Курьор откри, а Паланков удвои преднината на домакините, крайният резултат оформи Мариян Огнянов. Двубоят можехте да следите с TribunaPlovdiv.bg.

В 3-та минута Мирослав Манолов излезе сам срещу Стаховяк, полякът успя да спаси удара на нападателя на домакините.

5 минути по-късно Тодор Паланков отправи силен удар от дистанция, който беше избит в корнер от Стаховяк.

В 13-та минута Иван Коконов стреля неточно, след като се оказа сам срещу Стаховяк.

В 19-та минута Стаховяк отново се намеси решително, след като успя да избие нов удар в корнер отправен от Марчин Бургхард.

След пореден ъглов удар за домакините в 21-та минута Матиас Курьор откри резултата. След изпълнение на корнер Стаховяк боксира, но топката попадна при Курьор, който с удар извън пеналта не остави шансове на поляка и реализира за 1:0.

В 23-та минута след разбъркване в пеналта топката стигна до Паланков, който от точката на дузпата вкара втори гол за “моряците”.

10755014_960948760599043_1094526586_n

В 30-та минута Пламен Николов беше заменен принудително от Росен Колев.

В 38-та минута Филип Филипов отправи неточен удар, който премина над напречната греда на вратата на Пиргов.

Секунди по-късно Иван Цветков отправи удар, който обаче попадна право в ръцете на Пиргов.

Силните минути на Ботев продължиха, като Огнянов подаде към Балтанов, който стреля от дистанция, но ударът на халфа беше спасен от Пиргов.

В началото на втората част Вили Вуцов замени Иван Цветков и пусна на негово място Цветелин Чунчуков. Нападателят успя да отправи удар, който рикошира в играч на домакините и излезе в корнер, но след него не се случи нищо интересно.

В 53-та минута Коконов беше изведен много добре отново сам срещу Стаховяк, но стреля слабо и полякът улови.

В 63-та минута Мариян Огнянов с чудесно изпълнение на пряк свободен удар намали резултата. Халфът не остави никакъв шанс Пиргов с изпълнението си.

10744768_960948770599042_83802949_n

В 68-та минута Симеон Райков прехвърли Стаховяк, но играч на Ботев успя да изчисти в корнер от голлинията, а след изпълнението на ъгловия удар не се случи нищо интересно.

В 78-та минута Инез засече центриране от корнер, но защитник на домакините успя да се справи със ситуацията.

В добавеното време Росен Колев можеше да изравни, но не успя да засече добре центриране на Момчил Цветанов и централният бранител не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут.

Така Ботев е пети след тази загуба с 21 точки, а Черно море 8-ми с 18.