Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ: Невероятен Иван Цветков донесе драматична точка на Ботев в добавеното време срещу Берое

Ботев измъкна невероятно драматично равенство срещу Берое в последната секунда на двубоя. Берое откри резултата в 30-та минута с гол на Елиас, Иван Цветков донесе точката на Ботев в 3-та минута от добавеното време.  Срещата можехте да следите на живо в TribunaPlovdiv.bg.

Берое започна много силно първите минути на двубоя и още във втората минута домакините отбелязаха. Голът обаче беше отменен заради нарушение на Елиас, който засече с глава центриране.

Последваха два неточни удара на Елиас и Керкар.

В 6-та минута Аясс от точката на дузпата отправи опасен удар по земята, който беше избит от Михаил Иванов в корнер. След неговото изпълнение Аясс засече с глава, но Филипов успя да изчисти от голлинията.

В 19-та минута Георги Костадинов отправи опасен удар по тревата, който беше избит в корнер от Иванов.

В 30-та минута Берое откри резултата Салим Керкар центрира от корнер, а Елиас засече за 1:0.

В 36-та минута Вандер центрира от фаул, но никой не успя да засече.

Секунди по-късно Елиас можеше да си отбележи автогол, след като удар на Вандер рикошира в крака на португалеца и се насочи към вратата на Караджов, но топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Лазар Марин отправи удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Венци Христов отправи удар, който премина покрай вратата.

Така завърши и първата част.

През второто полувреме Ботев получи шанс да изпълни фаул в 49-та минута, Мариян Огнянов отправи удар от фаул, който обаче преми над вратата.

В 63-та минута Лукин засече центриране от корнер, но топката премина над вратата.

Малко по-късно и Айтов игра с глава, но топката мина опасно покрай вратата на Караджов.

В 75-та минута изстрел на Салим Керкар беше отразен от Михаил Иванов.

Секунди по-късно груба грешка на Михаил Иванов позволи на Венци Христов да открадне топката и отправи удар, който беше блокиран от защитници на Ботев и топката излезе в корнер.

В 92-та минута Цветков отправи удар, който обаче на затрудни Караджов и той улови.

В 93-та минута Цветелин Чунчуков свали с глава за Иван Цветков, който с удар от воле разстреля Караджов от близко разстояние за крайното 1:1.