Трибуна Пловдив TVФК ЕвроколежФутбол

Нови три точки като домакин записа отбора на Евроколеж срещу Левски Карлово. В мач от 11 кръг на ЮИ В група колежани победиха с гол на капитана Георги Куртев в 36 мин от дузпа. С успеха пловдивчани временно са втори с 19 точки на четири точки от лидера Марица преди днешните срещи.

В първите минути на срещата двата отбора бяха предпазливи и чак към 15 мин домакините отправиха първи удар към посока на вратаря Цветан Тодоров. Куртев комбинира с Николай Павлов, който от границата на дъгата изпрати топката покрай вратата в аут. Гостите също пробваха удар от далеч, но и удара на Тахчиев мина встрани от целта. Последваха силни минути за колежани и доста пропуски до края на полувремето. В 27 мин Куртев отново намери Николай Павлов в наказателното поле. Нападателят излезе сам срещу Тодоров, но не успя да го прехвърли. Две минути по-късно Пушкаров беше близо до гола, но ударът му с глава прати топката на сантиметри от дясната греда на Тодоров в аут. След продължителен натиск все пак Евроколеж стигна до попадение в 36 мин. Борис Малев беше изведен в ляво, след като премина през двама защитници беше фаулиран, а при центрирането имаше и игра с ръка на играч от Карлово. Съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Георги Куртев – 1:0.

През втората част колежани продължиха с натиска към Тодоров. В 56 мин влезлият на смяна Николай Бончев центрира от дясно в наказателното поле, където Николай Павлов от въздуха отправи удар. Вратарят на гостите акробатично спаси за пореден път вратата си. До края домакините изпуснаха още положения, а в последните минути играчите на старши треньора Румен Иванов се хвърлиха в отчаян опит да вземат точка, но не успяха. В следващият кръг пловдивчани гостуват на Миньор Раднево.

ЕВРОКОЛЕЖ: Апостол Стоянов, Алил Кардашев, Даниел Божков, Йордан Хърков, Мирослав Пушкаров, Илхан Ибрамчик, Николай Николов, Борис Малев, Христо Янчев, Георги Куртев, Николай Павлов /Николай Бончев, Петър Челебиев, Мирослав Караилиев/