Отборът на Ботев (Пловдив) записа трето поредно равенство от началото на предсезонната си подготовка след като завърши 1:1 с Левски в контролна среща играна на стадион “Георги Аспарухов”. Попадението за “сините” реализира Борислав Цонев (43), докато за “канарчетата” точен бе Виктор Генев (87).

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен от Пламен Андреев.

Левски отговори с няколоко положения пред вратата на “канарчетата”, при една от които в 13-ата минута Билал Бари изпревари Виктор Генев и стреля опасно, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Ботев.

Две минути по-късно пък Мите Цикарски можеше да даде аванс на “канарчетата”, след като остана непокрит след центриране от корнер. Левият защитник обаче стреля на сантиметри от лявата греда.

В 19-ата минута и 14 секунда мачът бе спрян за кратко и футболистите на “сините” отидоха да поздравят своите фенове в сектор “А”. Те, от своя страна, не спряха да аплодират своите любимци, които останаха в клуба, дори в трудното финансово положение, в което се намира Левски.

В 42-ата минута Левски поведе след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Борислав Цонев си спечели фаул на границата на наказателното поле, след което сам се нагърби с изпълнението му и прати топката под гредата за 1:0.

До края на първата част не паднаха повече попадения и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Второтото полувреме започна на много високи оборти, като две минути след неговото начало Билал Бари уцели гредата.

В Левски и Ботев бяха направени по много смени, но двата отбора продължиха да водят много двуостър мач с редуващи се атаки и към двете врати. Няколко положения се отвориха пред влезлия като резерва таран на Ботев Пловдив Атанас Илиев.

Постепенно гостите успяха да поемат контрол над мача, но не успяваха да застрашат влезлия като резерва Николай Кръстев. Емануел Доку пробва късмета си в 74-ата минута, но ударът му бе блокиран от Георги Александров.

В 78-ата минута в игра за Левски се появи Валери Божинов, което предизвика еуфория у привържениците на трибуните. Скоро след това домакините направиха контраатака, при която Бари се измъкна от защитата на Ботев, но бе фаулиран на около 20 метра от вратата на Ботев. Ударът на Божинов обаче уцели стената.

Ботев обаче успя да изравни 3 минути преди края на редовното време. При центриране от корнер най-съобразителен бе Виктор Генев, който се възползва от неразчетено излизане на Николай Кръстев и отбеляза с глава. Валери Божинов се опита да избие влизащата във вратата топка, но без успех.

Веднага след гола Левски упражни финален натиск. Със сериозен пропуск се отчете Илия Димитров, който стреля опасно с глава минута преди края на мача, но вратарят на “канарчетата” изравни. До края на срещата нови попадения не паднаха.

Снимка: Sportal.bg

Левски: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Марин Петков, Борислав Цонев, Билал Бари

Резерви: Николай Кръстев, Томислав Папазов, Симеон Василев, Христофор Хубчев, Димитър Андонов, Денис Динев, Виктор Василев, Любомир Тодоров, Илия Димитров, Валери Божинов

Ботев: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан

Резерви: Християн Славков, Атанас Илиев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Кевин Янсон, Пламен Цончев, Юсеин Касов, Иван Василев, Марио Младеновски, Па Конате