В чужбинаВолейбол

Венци Симеонов отново топреализатор за Фрийдрихсхафен

Фрийдрихсхафен (Фридрихсхафен) се поздрави с чиста победа като гост над досегашния в класирането и се върна на върха на таблицата в мъжката Бундеслига на Германия.  В седмия си поред мач в шампионата отборът с четирима българи прегази евиво (Дюрен) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:19) за 67 минути пред близо 2300 зрители.

Топреализатор на мача стана Венцеслав Симеонов, който наниза 16 точки (1 ас, 12 атаки, 3 блокади).  Друг български волейболист му стана подгласник.  Валентин Братоев допринесе за успеха с 13 точки (2 аса, 10 атаки, 1 блокада) и 40% добро посрещане.

Още един българин игра като титуляр и в трите гейма от срещата.  Центърът Виктор Йосифов отбеляза 4 точки (3 атаки, 1 блокада).  Другият български център на Фрийдрихсхафен – Светослав Гоцев, се появи в игра от ъгъла само през третия гейм, като замени Йосифов при резултат 19:12 за своите.

Фрийдрихсхафен има 17 точки от пет победи и две загуби, следван в класирането от Ингерсол Бюл (Бюл) с 16 точки, Дженерали Хахинг (Унтерхахинг) и евиво с по 14, като тези три тима имат по шест изиграни мача.

На отбора на Стелиан Мокулеску предстоят домакинство срещу Мителдойчланд (Шпергау) на 24 ноември и нова среща с евиво на 27 ноември, този път у дома в четвъртфинален мач за Куата на Германия.