Извън БългарияНационалиФутбол

България с нова победа у дома, бихме Беларус

Българският национален отбор по футбол записа победа тази вечер тима на Беларус в мач световна квалификация от група А.

Срещата се проведе на стадион “Васил Левски” в София пред обидно малко зрители, не повече от 2 500 запалянковци.

”Лъвовете” започнаха по-добре срещата и успяха да открият резултата още в 10-ата минута. Спас Делев получи подаване от Божиков, напредна добре и центрира към Ивелин Попов, който с глава вкара единственото попадение в срещата.

Занев центрира отлично в 29-ата минута на срещата, там бранител на гостите беше на косъм да си отбележи автогол, но Горбунов се справи.

В 30-ата минута, Занев направи подаване, което можеше да доведе до втори гол за страната ни, но само късметът попречи на защитник на гостите да си вкара автогол.

Малко след това Миланов можеше да покачи на 2:0 след хубав удар преминал на сантиметри от гредата на Горбунов.

През втората част отново в първите минути гола бе близо, но Славчев не успя да реализира. В 72-ата минута, Радослав Кирилов имаше притенции за дузпа. Вместо наказателен удар обаче, той получи жълт картон.

Така България се наложи с 1:0 над Беларус и вече сме с шест точки в групата си.

Ето и съставите на двата тима:

България: Стоянов, Страхил Попов, Александров, Занев, Славчев, Делев, Попов, Божиков, Георги Миланов, Тонев, Дяков

Беларус: Горбунов, Мартинович, Поляков, Политевич, Хлеб, Гордейчук, Нехйчик, Кендиш, Маевски, Филипенко, Лаптев