Ботев U17 с категорична победа на “Герена” срещу Левски

Ботев (Пловдив) направи показно за обрат в един от най-интересните мачове от почти неигралия се 14-и кръг в Елитната юношеска група до 17 г. – 3:1 на “Герена” срещу Левски.

“Сините” водеха с 1:0 след първните 40 минути, но “канарчетата” ги надиграха след почивката и вкараха три безответни гола.

Младшата на Левски (набор 1998) за първи път стъпи на новия изкуствен терен и поне в първите минути даде заявка, че този повторен дебют на игрището ще е победен. В 13-ата минута много активния отляво преди почивката Алекс Боримиров проби и центрира, а почти необезпокояван Илиян Стефанов засече топката отблизо – 1:0.

Нататък играта бе равностойна. И двата отбора размениха по няколко добри атаки, които обаче се разбиваха пред наказателните полета. “Жълто-черните” пропуснаха отлична възможност за изравняване малко преди края, когато Милко Георгиев бе изведен на отлична позиция отдясно, но шутира слабо и Димитър Шейтанов, един от двамата именници днес на терена – вратарите, улови без усилия.

Ботев излезе преобразен след почивката. Халфовете на им заиграха доста по-активно, по-добре покриваха съперниците, а и във фаза атака станаха по-агресивни. Заработиха фланговете на “канарчетата”, където Исмет Рамадан и Яшар Байрам имаха доста запомнящи се изяви.

В 44-ата минута Йосиф Табаков получи отличен извеждащ пас, но предпочете да подаде на Рамадан, вместо да стреля. Юношеският национал обаче напрани фрапантен пропуск, като пред опразнената врата уцели греда. Кълбото се върна в Табаков, който вече го прати в мрежата – 1:1.

В следващите минути Ботев бе господар на терена и при малко повече настоятелност можеше бързо да стигне до пълен обрат. Нататък играта се поизравни, но обрата стана факт в 70-ата, когато след ъглов удар и кратко разбъркване защитникът Здравко Дерменов отбеляза за 2:1. Левски опита да отвърне, но си остана само с опита. В 79-ата минута Георги Янев отправи опасен удар с глава след центриране от корнер, а Димитър Стамболийски бе на мястото си.

Секунди по-късно топката стигна до Исмет Рамадан, този път по десния фланг, последва великолепен пас към Табаков и 3:1. Тук всичко свърши. Напълно заслужена победа за “жълто-черните”, които прекъснаха победната серия на “сините”.

Левски – Ботев (Пловдив) 1:3

Голмайстори: 1:0 Илиян Стефанов (13), 1:1 Йосиф Табаков (44), 1:2 Здравко Дерменов (70), 1:3 Йосиф Табаков (79);

Левски: Димитър Шейтанов, Илиян Попов, Георги Костов, Георги Николов, Мартин Костадинов, Георги Кузовски (Цветомир Вачев), Георги Янев, Илиян Стефанов-капитан, Йвайло Найденов, Алекс Боримиров, Божидар Божилов (Йоан Йорданов);

Треньор: Йордан Попов

Ботев: Димитър Стамболийски, Здравко Дерменов (Александър Иванов), Атанас Ташолов, Атанас Пашалиев, Петър Тодоров, Петър Чалъков-капитан, Милко Георгиев (Иван Кирев), Мартин Анастасов (Иван Михайлов), Йосиф Табаков, Исмет Рамадан (Димитър Минчев), Яшар Байрам;

Треньор: Иван Цветанов

Съдии: Тихомир Алексов (София), Костадин Тановчев, Кирил Чакъров (Благоевград);

Делегат на БФС: Пенчо Ковачев