Ботев U17 направи 1:1 при гостуването си в Монтана

Ботев завърши 1:1 при гостуването си на Монтана в мач от последния есенен кръг в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на изкуствения терен в Монтана.

Срещата започна отлично за “жълто-черните” и в 9-ата минута Александър Грънчарски откри резултата, след като засече с глава центриране на близката греда. В 24-ата минута домакините успяха да изравнят, след красив удар от около 20 метра. Проблемите за “канарчетата” се увеличиха в 39-ата минута, когато контузия получи игралият изключително силно Александър Грънчарски.

След почивката пловдивчани имаха доста положения, но така и не успяха да ги реализират. Борис Тютюков получи топката в наказателното поле, залъга защитник и стреля, а вратарят със сетни усилия изби. Малко по-късно удар на Кристиан Димитров с глава бе отразен отлично от стража на домакините.

По този начин Ботев ще зимува на полусезона на 4-то място във временното класиране. “Канарчетата” имат в актива си 29т., като записаха 8 победи, 5 равенства и 2 загуби.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Михаил Митев, Петър Тодоров, Атанас Куманов, Димитър Хубинов, Радослав Апостолов, Жак Пехливанов, Йоан Пеев (75` Ангел Семерджиев), Борис Тютюков (78` Петър Ангелов), Виктор Пенчев, Александър Грънчарски (39` Кристиан Димитров)