Ботев ПловдивДюшФутбол

Ботев U17 като Байерн разгроми със 7:1 Векта

Ботев записа най-убедителната си победа от началото на сезона в Елитната юношеска група до 17 години. В мач от 13-ия кръг “канарчетата” разгромиха Векта със 7:1.

Срещата, която се игра на изкуствения терен в “Коматево”, премина под пълната доминация на “жълто-черните”. Момчетата на Иван Цветанов стартираха по феноменален начин срещата и до 25-ата минута вече бяха реализирали 5 попадения. В 8-ата минута Милко Георгиев центрира към Исмет Рамадан, който с глава даде старт на голеадата – 1:0. 3 минути по-късно Йосиф Табаков асистира на Яшар Байрам, който от 3 метра се разписа за 2:0. 120 секунди по-късно Петър Чалъков изпълни ъглов удар, а от малкото наказателно поле Атанас Ташолов направи аванса на “жълто-черните” класически. След нови 120 секунди и Йосиф Табаков записа името си сред голмайсторите с плътен удар от близка дистанция.

В 20-ата минута Исмет Рамадан стреля от границата на наказателното поле, а топката се отклони от напречната греда. В 21-ата минута гостите вкараха почетното си попадение след грешка на Димитър Стамболийски. В 25-ата минута Исмет Рамадан направи феноменален пробив по лявото крило и след като преодоля няколко защитника се пробва да скъса мрежата с мощен удар, вкарвайки за 5:1. В 34-ата минута капитанът Петър Чалъков пробва хубав удар от 20 метра, но стражът на гостите внимаваше и спаси. При последвалия ъглов удар Исмет Рамадан пробва задна ножица, а след ударът му топката отново се отклони от напречния стълб. 3 минути преди края на първата част Милко Георгиев намери Исмет Рамадан, който стреля от няколко метра, но вратарят спаси.

И след почивката ботевистите имаха огромно преимущество във владеенето на топката. В 44-ата минута Йосиф Табаков и Иван Михайлов направиха двойно подаване, след което халфът остана очи в очи с вратаря и стреля, но стражът отново спаси. В 49-ата минута Димитър Минчев засече с глава центриране, но право във вратаря. В 63-ата минута Петър Тодоров намери Милко Георгиев, който шутира от границата на пенала в аут. В 65-ата минута Иван Кирев продължи традицията си и отново след като се появи на терена се разписа. Нападателят получи топката от Иван Михайлов и с премерен удар от 16 метра вкара за 6:1. Крайният резултат бе фиксиран от Димитър Минчев, който 2 минути преди края засече топката с глава след центриране от корнер.