Ботев U17 и Литекс U17 не се победиха в контрола

Ботев и Литекс завършиха 0:0 в контролна среща при U17. Двубоят бе част от предсезонната подготовка на двата тима, които се срещат още във втория кръг на новия сезон на Елитната юношеска група до 17 години.

През първата част “канарчетата” контролираха топката в много по-дълги периоди от игровото време и гостите рядко преминаваха центъра. Въпреки това, пловдивчани рядко стигаха до сериозни голови ситуации. Първото добро положение пред ботевистите се откри чак в 25-ата минута, когато Здравко Дерменов изведе Яшар Байрам по десния фланг, но ударът на крилото на пловдивчани бе избит от защитник в “оранжево” пред самата голлиния. 3 минути по-късно Йосиф Табаков изпълни свободен удар, но вратарят на ловчанлии се намеси отлично и спаси. В 33-ата минута, след грешка при изнасяне на топката от “жълто-черната” отбрана, нападател в “оранжево” шутира, но Димитър Стамболийски внимаваше и отрази удара.

След почивката играта се поизравни, като и двата отбора имаха своите шансове. В 53-ата минута Иван Михайлов шутира от 20-ина метра, но стражът на ловчанлии спаси. В 57-ата минута гостите стигнаха до най-чистата ситуация в срещата. Футболист в “оранжево” проби по дясното крило и центрира в наказателното поле на Ботев, където играч на Литекс бе оставен абсолютно непокрит и от точката на дузпата шутира, но слабо и покрай вратата. 3 минути по-късно гостите изпуснаха ново отлично положение, след като състезател на ловчанлии преодоля Димитър Стамболийски и шутира от малък ъгъл, но Здравко Дерменов притича и със самопожертвователен шпагат изби влизащата във вратата топка. В 65-ата минута Йосиф Табаков стреля по диагонал, а ударът му прати топката над напречната греда. В 76-ата минута Милко Георгиев получи топката зад защитата на Литекс, напредна и бе подкосен на два пъти – първо пред наказателното поле, а после и вътре в него, но главният съдия подмина и двете ситуации. Секунди по-късно гостите от Ловеч стигнаха до идентично положение, при което играч на Литекс бе фаулиран в пенала на Ботев, но съдията отново замълча. Секунди преди края на срещата Милко Георгиев шутира от границата на наказателното поле, но над вратата.

Следващата проверка на Ботев е в сряда от 10:30ч срещу Верея U17. Спарингът ще се проведе на базата на “жълто-черните” в “Коматево”.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Здравко Дерменов, Атанас Ташолов (62′ Петър Тодоров), Димитър Минчев, Атанас Пашалиев, Иван Михайлов, Петър Чалъков (79′ Илко Заиров), Милко Георгиев, Мартин Анастасов (50′ Динко Михайлов), Яшар Байрам (76′ Александър Иванов), Йосиф Табаков (66′ Костадин Бекяров)