Ботев ПловдивФутбол

Ботев 99 разби Брестник

Юношите на Ботев от набор 99 продължават с впечатляващото си представяне от началото на сезона. След като през седмицата “канарчетата” изхвърлиха градския съперник Локомотив от Купата на БФС с победа с 2:0, днес “жълто-черните” разгромиха с 5:0 Брестник в мач от първенството.

Срещата се игра на изкуствения терен на базата на пловдивчани в “Коматево” и премина под пълния контрол на “жълто-черните”. През първата част изключително силно се изяви Пламен Упинов, който заби три гола във вратата на гостуващия отбор. След почивката по едно попадение добавиха Милен Златков и Васил Стоянов.

В сряда на “жълто-черните” им предстои нов важен двубой. “Канарчетата” излизат срещу пловдивския Спартак в мач от втория кръг за Купата на БФС. Засега не е ясен началният час на двубоя, който ще се играе на базата на ботевистите в “Коматево”.

Съставът на Ботев срещу Брестник: Евгени Бакларов, Димитър Калчев (41` Йордан Захариев), Валентин Стоичков, Юсуф Тарал (41` Васил Василев), Рангел Костурски, Здравко Жилов (41` Божидар Софков), Петър Главчев, Пламен Упинов, Здравко Кехайов (41` Милен Златков), Тони Класанов (41` Васил Стоянов), Георги Стайков (41` Милен Танчев)