Ботев търси първа победа на “Герена” от 1997 (превю)

Левски приема Ботев в среща от 14-ия кръг на News 7 футболно първенство. Двубоят е изключително важен и за двата тима, а той се явява и първи от началото на втория полусезон.
Ботев загуби предния кръг от Локомотив София и завърши полусезона на 5-то място, а Левски беше разбит от ЦСКА с 0:3 в дербито и постави под сериозен въпрос участието си в първата седмица.
В началото на сезона Ботев обърна Левски в Пловдив с 2:1 с два феноменални гола на Тодор Неделев.
Ботев ще се опита да спре негативна серия като гост, която продължава вече малко повече от 2 месеца. Пловдивчани нямат победа като гост от 18 август при победата над Черноморец в Бургас.
Пловдивчани ще търсят първа победа в София срещу Левски от 1997, тогава на националния стадион Ботев побеждава Левски с гол на Марин Бакалов.
Станимир Стоилов няма да рискува с пускането като титуляр на Иван Цветков и той ще започне двубоя като резерва. Стоилов най-вероятно ще пусне Вандер титуляр, като най-вероятно това ще е единствената промяна от двубоя срещу Локомотив София.
Контузени и наказани:
– За Ботев аут са трайно контузените Мариян Огнянов и Тодор Неделев, които по всяка вероятност няма да играят до края на годината.
– В състава на Левски контузени са Димитър Везалов, Кевин Бру и Ларсен Туре
Вероятни състави:
Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Томаш Иршак, Борис Галчев, Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг, Абел Анисе, Валери Домовчийски
Левски: Горан Блажевич, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Алехандро Перес, Нуно Пинто, Владимир Гаджев, Станислав Ангелов, Мирослав Иванов, Антонио Вутов, Гари Родригес, Цветан Генков
AI KANARIIIIIIII!BOI NAD GOVEDATA ZA PLOVDIV!