Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев с 8-ми мач без загуба в Европа, “канарчетата” разгромиха Либертас

Ботев разгроми Либертас с 4:0 в първа среща от 1-ия предварителен кръг на Лига Европа и подгони рекорда за най-много поредни срещи без загуба в Европа на български отбор. Головете за тима реализираха Мариян Огнянов на два пъти, Иван Цветков и Луис Педро.

Ботев започна ударно двубоя, но така и не успя да реализира ранно попадение. Пропуски направиха Цветков, Ромарио и Сърмов. Все пак в 26-та минута Ботев откри резултата, след като Мариян Огнянов вкара, а асистенция направи Ромарио.

През втората част Ботев започна вихрено и в 52-та минута Мариян Огнянов вкара втория си гол, след като засече центриране с глава от легнало положение.

В 58-та минута Педро проби перфектно и центрира към Цветков, който разстреля Симончини за класическото 3:0.

В 72-та минута Божидар Васев пусна чудесен извеждащ пас към Луис Педро, който сам срещу Симончини нямаше проблеми и реализира за крайното 4:0.

Така Ботев записа 8-та си поредна среща в Европа без загуба и е на само две от изравняване на рекорда на ЦСКА от 10.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕОРЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>

* Видеоклиповете са качени от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>