Ботев разгроми Дунав на старта на U17

Ботев разгроми с 4:0 Дунав (Русе) в мач от първия кръг на първенството при U17. С този двубой стартира шампионата, в който тази година ще участват рекорден брой отбори – 18.

Срещата премина под пълния контрол на “канарчетата”, а гостите от Русе не съумяха да създадат сериозна голова опасност пред вратата на Димитър Стамболийски. Първата част се игра под непрестанен дъжд, който затрудни и двата тима.

В 5-ата минута Исмет Рамадан шутира от границата на наказателното поле, но над вратата. Минута по-късно, след центриране от ъглов удар, Атанас Ташолов засече топката с глава, а тя премина покрай десния страничен стълб. В 10-ата минута Петър Чалъков шутира от свободен удар, но вратарят на гостите внимаваше и улови. Последваха минути, в които играта се водеше изцяло в половината на “сините”, но момчетата на Иван Цветанов не създадоха нищо интересно.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Яшар Байрам центрира отдясно, а играч на Дунав прати топката в собствената си врата за 1:0. В 36-ата минута Милко Георгиев центрира, а Яшар Байрам шутира, но слабо и не затрудни стража на гостите.

През втората част натискът на пловдивчани се засили, а положенията пред вратата на Дунав летяха едно след друго. В 42-ата минута Иван Михайлов стреля от 20 метра, но над вратата. В 46-ата минута Иван Михайлов проби отлично по левия фланг и центрира към пенала, където Атанас Пашалиев от движение прати топката в мрежата на гостите за 2:0. След гола левият бек на “канарчетата” свали тениската си, а под нея имаше фланелка с текст “С теб сме, Павка!”, с което посвети попадението на своя приятел Павел Головодов от ЦСКА, който наскоро загуби майка си.

В 49-ата минута Йосиф Табаков шутира силно от 18 метра, а вратарят на “сините” отново се намеси добре и спаси. 60 секунди по-късно Здравко Дерменов центрира към Мартин Анастасов, който засече топката с глава, а тя премина на сантиметри от страничната греда. В 55-ата минута Милко Георгиев проби добре по лявото крило и извади отлично топката към точката на дузпата, но никой в “жълто-черно” не се позиционирал добре и не успя да стигне до нея.

В 57-ата минута “канарчетата” проведоха продължителна атака, след която капитанът Петър Чалъков шутира от дистанция, но неточно. В 60-ата минута Здравко Дерменов подаде към Йосиф Табаков, който шутира от добра позиция, но в аут. В 64-ата минута Яшар Байрам получи топката по дясното крило и останал сам с вратаря се разписа за 3:0. В 66-ата Йосиф Табаков стреля от пряк свободен удар, но вратарят на русенци изби топката. В 73-ата минута Петър Чалъков пусна отличен пас зад гърба на защитата на Дунав към Йосиф Табаков, а нападателят на “жълто-черните” с хладнокръвен удар фиксира крайния резултат.4 минути по-късно Милко Георгиев пусна към Йосиф Табаков, който стреля добре с глава, но вратарят на гостите изби влизащата под гредата топка.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Здравко Дерменов, Атанас Ташолов, Димитър Минчев (67` Петър Тодоров), Атанас Пашалиев (67` Александър Иванов), Петър Чалъков, Иван Михайлов, Яшар Байрам (72` Костадин Бекяров), Милко Георгиев, Мартин Анастасов, Исмет Рамадан (47` Йосиф Табаков)