Ботев разби Левски Карлово при набор 99

Ботев постигна убедителна победа с 8:0 над Левски (Карлово) в отложен мач от 13-ия кръг на първенството при набор 99. “Жълто-черните” имаха пълно превъзходство и заслужено се поздравиха с успеха, който можеше да бъде далеч по-убедителен, ако не бяха множеството пропуски.

Двубоят се игра на покъртителния терен в село Баня. Тревната настилка бе изключително неравна, а в допълнение през цялата първа част над село Баня се изливаше проливен дъжд. Очертания на игрището липсваха, а състоянието на съблекалните също бе плачевно.

Въпреки лошите условия момчетата на Румен Байрев стартираха по отличен начин срещата и още до 6-ата минута вече имаха аванс от три гола. В 4-ата минута Милен Златков намери Пламен Упинов в наказателното поле, а крилото с удар от воле откри. 60 секунди по-късно Мартин Татаров пусна към Пламен Упинов, който от близка дистанция отново бе безпогрешен – 2:0. След нови 60 секунди домакините трябваше да вадят за трети път топката от мрежата си, този път след гол на Мартин Татаров.

След бурното начало пловдивчани започнаха да правят фамозни пропуски пред противниковата врата. Най-активен в изпускането на положения бе Мартин Татаров, който на три пъти пропусна останал сам срещу вратаря. Между пропуските си, Татаров удари напречната греда, а същото стори и Здравко Жилов в средата на първата част.

След почивката, въпреки извършените от Румен Байрев смени, играта на “жълто-черните” не се промени и те продължиха да контролират трайно топката. В 43-ата минута Тони Класанов изпусна от няколко метра, пращайки топката над вратата. 2 минути по-късно удар на Петър Главчев прати коженото кълбо над напречната греда. Между 62-ата минута и 66-ата минута “канарчетата” вкараха нови три попадения.

На два пъти се разписа Тони Класанов, а своя хеттрик оформи Пламен Упинов. В 72-ата минута Тони Класанов също реализира третия си гол в двубоя, а крайният резултат бе фиксиран от Сонер Полат, който се разписа от дузпа секунди преди последния съдийски сигнал.