СНИМКИ: Ботев победи Славия въпреки градушката над Коматево

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи като домакин над Славия (София) с 2:0, двубоят бе съпътстван от голяма пауза, причината за това беше силен дъжд придружен с градушка над стадиона. Точни за “жълто-черните” бяха Томаш Иршак и Лъчезар Балтанов.

Двубоят изгледа селекционерът на юношеския национален отбор до 19 години Александър Димитров.

В 9-та минута Йордан Христов центрира към Цветелин Чунчуков, нападателят засече топката с глава и Петков трудно изби, но беше отсъдена и засада.

В 13-та минута Ботев откри резултата. Топката достигна до Мариян Огнянов след рикошет в играч на Славия, Огнянов овладя и изведе чудесно Иршак, който не остави шансове на Георги Петков и реализира за 1:0.

IMG_9655 (Copy)

В 21-та минута нов удар на Чунчуков с глава премина този път в аут.

В 32-та минута Цветомир Панов центрира към Фернандо Да Силва, който отправи неточен удар.

В 38-та минута Иван Вълчанов отправи удар получи се рикошет и топката излезе в корнер. След него Везалов засече с глава, топката премина покрай вратата.

В първата минута от добавеното време на първата част Иршак центрира чудесно към Александър Колев, нападателят отправи удар с глава, но той не намери очертанията на вратата.

В 48-та минута хубав удар на Мариян Огнянов от границата на пеналта не намери очертанията на вратата.

В 53-та минута Мариян Огнянов центрира от корнер, а Лъчезар Балтанов засече с глава и вкара втория си гол за Ботев в официален двубой.

IMG_9832 (Copy)

В 60-та минута Иршак центрира добре към Александър Колев, нападателя овладя, но не успя да отправи добър удар, който излезе в аут.

В 68-та минута се разрази буря и силна градушка над стадиона в квартал “Коматево” и рефера Ивайло Стоянов беше принуден да спре двубоя за 10 минути.

В 70-та минута тима на Ботев можеше да направи резултата класически, но след центриране на Йордан Христов, Александър Колев нацели левия стълб на вратата на Георги Петков.

До края на срещата не се случи нищо интересно пред двете врати и така “канарчетата” се поздравиха с успеха. С тази победа Ботев събра 11 точки и се изравни с Лудогорец. Славия е на 10-та позиция с 5 точки.