Ботев ПловдивДюшЛокомотив ПловдивФутбол

Ботев победи Локомотив с 13:0 при 2001 набор

Ботев разгроми с 13:0 градския съперник Локомотив в мач от първенството при набор 2001. Двубоят се игра на едно от естествените игрища на базата на “жълто-черните” в Коматево. “Канарчетата” имаха смазващо превъзходство над противника, като освен отбелязаните 13 попадения удариха 4 греди, а съдийската бригада отмени 5 гола. През есента срещата на “Лаута” между двата тима завърши с победа с 6:0 за “жълто-черните”.

Първите десетина минути бяха сравнително равностойни, като момчетата на Стефан Стоянов, който днес бе заместен от треньорския тандем Румен Байрев -Александър Николов, изпуснаха две положения. В 14-ата минута бе даден старт на голеадата. Габриел Земярски центрира от ъглов удар, топката бе отклонена от играч в жълто и попадна на крака на Димитър Тонев, който с удар от воле разпечата вратата на “смърфовете”. 2 минути по-късно отново след корнер ботевистите бяха близо до гол, но Иван Василев се размина с коженото кълбо на сантиметри от вратата. Секунди по-късно “черно-белите” стигнаха до най-чистото си положение през цялата среща, след като създадоха кратко меле пред вратата на домакините, но не успяха да отправят удар. В 19-ата минута Иван Василев направи 2:0 след хубав прехвърлящ удар. 60 секунди след това преднината на “жълто-черните” вече бе класическа, след попадение на Димитър Тонев, който измъкна топката от ръцете на вратаря и на празна врата отбеляза второто си попадение в срещата.

В 24-ата минута ботевистите увеличиха преднината си, като повториха упражнението от първия гол. Габриел Земярски центрира, а Тонев от воле успя да оформи своя хеттрик. Последва кратко затишие, преди да се стигне до 32-ата минута, когато само в рамките на 20 секунди “канарчетата” отбелязаха две попадения, но и двете бяха отменени. В самия край на първата част Благовест Данчев изпълни перфектно пряк свободен удар и направи резултата 5:0.

След почивката “жълто-черните” вдигнаха още повече оборотите и гостите почти не минаваха центъра. В 37-ата минута “канарите” вкараха шестия си гол, след като “смърфовете” на два пъти чистиха топката от голлинията, но в крайна сметка тя влезе във вратата с попадение на Марио Дойков. В 39-ата минута бе отменен нов гол на ботевистите, но секунди по-късно Иван Василев даде старт на головото си шоу и направи 7:0. 4 минути по-късно Димитър Тонев се разписа за 8:0, като по този начин реализира четвъртото си попадение в мача. Секунди по-късно Тонев бе изваден и получи бурните аплодисменти на зрителите. В 46-ата минута Иван Василев покачи на 9:0, а в 52-ата минута Димитър Пройчев направи резултата двуцифрен.

В 55-ата минута Ботев отбеляза най-красивото попадение в срещата. Влезлият като резерва Даниел Димитров овладя топката и с прекрасен шут от над 22 метра прехвърли стража на “черно-белите” за 11:0. Последните две попадения бяха дело на Иван Василев, съответно в 65-ата и 68-ата минута, като по този начин нападателят на “канарите” отбеляза общо 5 гола във вратата на Локомотив.