Ботев (Пд) с минимален успех над Верея

Ботев Пловдив се наложи с минималното 1:0 над състава на Верея във втората си контролна среща от лятната подготовка. Единственото попадение в двубоя, който се игра на базата в Коматево отбеляза Димитър Пиргов. Централният защитник се разписа в средата на второто полувреме след точен удар с глава след центриране от свободен удар.

Николай Киров даде шанс за изява на почти всички свои състезатели, като спаринга поради травми пропуснаха нападателите Диого Кампос и Стивън Петков.

Наставникът на “канарчетата” заложи на Иван Чворович на вратата, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров и Йордан Минев в защитата пред него, Серкан Юсеин и Лъчезар Балтанов действаха в сърцето на халфовата линия, Тодор Неделев и Дуде Ндонгала по фланговете, а Васил Шопов бе зад изнесения в атака Густаво Афонсо.

Ботев започна активно мача и още до 5-ата минута пловдивчани пропуснаха два добри шанса да поведат. Първо Тодор Неделев стреля неточно от удобен фаул пред наказателното поле, а малко по-късно вратарят на Верея парира удар на Густаво Афонсо от близо.

В 31-ата минута Филип Филипов изскочи зад гърба на защитата, но прехвърлящият му удар срещна напречната греда, с което се изчерпаха опасностите за вратата на гостите преди почивката.

На полувремето в състава на “жълто-черните” бяха извършени шест смени. В игра се появиха Даниел Кайзер, Костадин Ничев, Димитър Пиргов, Фелипе Бризола, Радослав Апостолов и Кристиан Добрев. В хода на второто полувреме на терена влязоха още Милко Георгиев, Станислав Шопов и Атанас Янков, а единствените, които останаха цял мач на терена бяха Филип Филипов и Серкан Юсеин, който напусна с травма в заключителните минути.

И след почивката и извършените смени Ботев продължи изцяло да диктува събитията на терена. “Канарчетата” създадоха още няколко добри шанса за гол, като същевременно не допуснаха нито една опасност пред своята врата през целия мач.

В 55-ата минута с мощен шут от границата на пеналта Густаво Афонсо за втори път разтресе напречната греда, а десет минути по-късно бразилецът центрира отлично от фаул и Димитър Пиргов с глава изпрати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Фелипе Бризола пропусна две отлични възможности да направи успеха по-убедителен и в крайна сметка двубоят приключи с минимална победа на Ботев.

Източник: botevplovdiv.bg