Ботев (Пд) направи безпаметно реми с Оборище в неофициалния дебют на Грегъри Нелсън

Ботев завърши наравно 1:1, като гост на Оборище в контролна среща, с която „жълто-черните“ запълниха паузата в „А“ група. Двата отбора изиграха скучна проверка без много интересни моменти пред двете врати. Точен за „канарчетата“ бе Жоел Чибамба в 37-та минута, а минута по-късно домакините възстановиха равенството с гол на Христо Бобовски.

Неофициален дебют за Ботев направи последното попълнение в тима Грегъри Нелсън. Холандецът, който бе привлечен ден преди контролата, взе участие в последните 30 минути от срещата.

Поради контузии мачът пропуснаха капитанът Йордан Христов, Александър Колев, БожодарВасев и вратарят Валентин Галев. Треньорът на Ботев Емин Шиляк започна приятелския двубой с Виктор Голас на вратата, Даниел Златков и Владимир Айтов в центъра на защитата, Филип Филипов и Лазар Марин, като крайни бранители. Напред стартираха Християн Казаков, Лъчезар Балтанов и завърналият се след двумесечно отсъствие Мариян Огнянов, докато в атака през първото полувреме действаха Нико Варела, Рахави Кифуети и Жоел Чибамба.

След почивката в игра се появиха Мартин Димитров, Пламен Николов, Орлин Старокин,  Валентин Томов, Серкан Юсеин, Даниел Генов и Наско Милев, а в последните 30 минути – Димитър Алексиев, Грегъри Нелсън и Никола Марин. Единствен пълни 90 минути записа Лазар Марин.

Теренът на стадиона в Панагюрище не предложи добри условия за игра, което в комбинация с дъжда и лошото време затрудни действията на двата отбора. Тежките условия изравниха силите на терена и предопределиха единоборствата да бъдат водещия мотив в мача. До средата на полувремето Ботев застраши вратата на Оборище с далечен удар на Казаков встрани от вратата и шут на Филипов в ръцете на вратаря на домакините. Съперникът също опита на няколко пъти да обстрелва вратата на Голас, но също така без успех.

Ботев стигна първи до попадение в 37-та минута, като точен за канарчетата бе Чибамба. Конгоноанецът се възползва от неразбирателство между защитник и вратаря на Оборище и отблизо изпрати топката в мрежата за 0:1. Още в ответната атака обаче Христо Бобовски възстанови равенството с удар в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

След множеството извършени смени в двата състава и второто полувреме не предложи по-качествен футбол. Въпреки това „канарчетата“ можеха да стигнат до победата четвърт час преди края, когато след центриране от фаул на Даниел Генов Наско Милев засече топката с глава, но точно преди тя да влезе под гредата стражът на домакините успя да я отклони в ъглов удар.

След двубоя програмата на „жълто-черните“ предвижда почивен ден в неделя, а от понеделник започва подготовката си за пловдивското дерби следващата събота.

Източник: botevplovdiv.bg