Ботев оглави “А” група след победа като гост над Хасково

Ботев победи Хасково като гост с 2:1 и оглави “А” група поне за следващите два часа. Иван Цветков откри, а Лъчезар Балтанов удвои преднината на “канарчетата”, а Емил Ангелов вкара почетното попадение за Хасково.

В 6-та минута Цветков беше изведен от Христов, но не успя да отправи удар.

В 15-та неточен удар на играч на Хасково.

В 26-та минута Хасково имаше претенции за дузпа.

В 30-та минута Милен Гамаков отправи опасен удар, но Пейков спаси.

В 33-та минута Чунчуков засече центриране на Гамаков, но неточен удар.

Ботев е по-активният отбор на терена, но все още не може да създаде чисто голово положение.

В края на полувремето Цветков отправи удар от фаул, но той беше неточен.

Първата част започна с неточен удар на Васев.

Цветков открива резултата в 50-та минута, като Васев направи асистенция за попадението, което беше трето за Цветков от началото на сезона в елита за нападателя.

В 58-та минута Лъчезар Балтанов удвои преднината на Ботев. Иван Цветков центрира и Балтанов засече с глава. Като и Лъчо Балтанов вкара третия си гол за Ботев в “А” група. Любопитно бе, че преди изпълнението колегата журналист от Лайвспорт Иво Атанасов нагласи топката на Иван Цветков и след това той веднага центрира и асистира за попадението на Лъчезар Балтанов.

В 60-та минута Емил Ангелов върна един гол за Хасково. Бабангида отправи удар, който Стаховяк успя да докосне, но изстрелът беше много силен и влетя в мрежата му.

Иван Цветков и Иршак се разминаха от възможността да решат двубоя.

В 74-та минута Мариян Огнянов отправи опасен удар от фаул, но не успя да реализира.

Така Ботев записа 4-та победа в елита и първа като гост за този сезон. Това беше и първа победа за Ботев като гост в “А” група от 30 април, когато победи Черно море на “Тича”. Пловдивчани са и лидери в класирането с 14 точки преди двубоя между Локомотив – ЦСКА и Лудогорец – Берое.