БотевФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев не успя да запише втора поредна победа като гост и завърши наравно с Марек

Ботев завърши 1:1 с Марек в двубой от 9-ия кръг на елита. Двубоят беше доста интересен и изпълнен с много емоции. Еньо Кръстовчев откри от дузпа, а Иван Цветков изравни за Ботев.

Ботев започна по-добре двубоя и натисна домакините, но не стигна до чисто голово положение. Вместо това Марек можеше да открие още в 5-та минута, когато Кръстовчев отправи топовен изстрел от разстояние, който беше отразен от Стаховяк в корнер.

200920144597 (Copy)

В 19-та минута Еньо Кръстовчев засече центриране по тревата на Димитър Илиев, но нападателят не намери очертанията на вратата на Ботев. Стигна се до сблъсък между Николов и Бибишков, които удариха неприятно главите си и се наложи Пламен Николов да бъде заменен принудително от Ромен Инез, който направи своя дебют за Ботев.

200920144596 (Copy)

В 29-та минута се стигна до дузпа за Марек, след като Алекс Колев игра с игра в пеналта и съдията Вихрен Манев отсъди дузпа, която Еньо Кръстовчев превърна в гол.

В 41-та минута Лъчезар Балтанов засече с глава центриране на Галешич и изравни, но голът беше отменен заради засада.

P1030135 (Copy)

В 45-тата минута Галешич центрира от корнер Алекс Колев засече с глава, Михайлов успя да избие и спаси сигурен гол.

В 54-тата минута Ангел Русев излезе сам срещу Стаховяк и уцели гредата, а след добавката се стигна до корнер. Изпълнението на ъглов удар беше уловено от Стаховяк.

Седем минути по-късно Ботев изравни резултата. Мариян Огнянов изведе превъзходно Иван Цветков, който останал сам срещу Михайлов нямаше проблеми да изравни за 1:1.

В 80-тата минута Иршак стреля Михайлов изби, а при добавката Огнянов не успя да уцели вратата.

Минута по-късно Димитър Илиев засече с глава центриране, но ударът срещна гредата.

В добавеното време изключително силен удар на Момчил Цветанов беше отразен от Емил Михайлов в корнер. Като така завърши и двубоя.

С точката Ботев събра 15 точки, а Марек има 8.

Следете двубоя на живо с TribunaPlovdiv.bg. Обновява се автоматично на всеки 30 секунди.
Марек
1
Ботев
1
3'
Ботев притина сериозно Марек в първите минути.
5'
Фаул за Марек. Зад топката застана Кръстовчев, който отправи топовен изстрел, но Стаховяк се намеси и изби в корнер.
6'
След изпълнението на корнера беше свирена засада на Бибишков.
11'
Нищо интересно в последните минути.
14'
Фаул за Ботев. Иршак центрира, Колев не успя да играе добре с глава и топката беше уловена от Михайлов.
19'
Невероятен пропуск Димитър Илиев пусна по тревата, а Кръстовчев не успя да уцели вратата от близко разстояние и прати топката в аут.
20'
Неприятен удар между Бибишков и Николов беше им оказана медицинска помощ. А главата на Пламен Николов беше бинтована.
22'
Слаб дъжд заваля над Дупница.
25'
Неточен удар на Йордан Христов от границата на пеналта.
29'
Петър Тончев центрира от фаул и се стигна до дузпа в полза на Марек. Заради игра с ръка в пеналта на Алекс Колев.
29'
Жълт картон за Алекс Колев.
30'
Кръстовчев застана зад топката и не сгреши като откри резултата.
32'
Още една лоша новина за Ботев Пламен Николов няма да може да продължи игра и беше заменен от Ромен Инез, който прави дебюта си за "канарчетата".
36'
Жълт картон за Милен Лахчев.
41'
Центриране на Галешич, Балтанов засече и изравни, но имаше засада и попадението беше отменено.
42'
Кръстовчев отправи удар, който Стаховяк улови.
45'
45'
Ангел Русев влезе като резерва на мястото на Кристиян Павлов, който се контузи.
45'
Начало на второто полувреме.
46'
Центриране от фаул на Огнянов, няколко играчи на Ботев се разминаха с топката.
50'
Жълт картон за Мариян Огнянов.
52'
Стаховяк спаси удар на Еньо Кръстовчев.
54'
56'
Чунчуков стреля с глава, след като засече центриране на Филипов, но топката премина в аут.
57'
Горан Галешич е заменен от Иван Цветков.
61'
65'
Неточен удар на Инез след като засече центриране от корнер на Огнянов.
67'
Неточен удар на Иршак от границата на пеналта.
68'
Два поредни пропуска на Марек. Първо Бибишков беше изведен сам срещу стража на Ботев, а Стаховяк изби удара му, а секунди по-късно Кръстовчев не успя от близо да засече центриране.