Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев не успя да запише втора поредна победа като гост и завърши наравно с Марек

Ботев завърши 1:1 с Марек в двубой от 9-ия кръг на елита. Двубоят беше доста интересен и изпълнен с много емоции. Еньо Кръстовчев откри от дузпа, а Иван Цветков изравни за Ботев.

Ботев започна по-добре двубоя и натисна домакините, но не стигна до чисто голово положение. Вместо това Марек можеше да открие още в 5-та минута, когато Кръстовчев отправи топовен изстрел от разстояние, който беше отразен от Стаховяк в корнер.

200920144597 (Copy)

В 19-та минута Еньо Кръстовчев засече центриране по тревата на Димитър Илиев, но нападателят не намери очертанията на вратата на Ботев. Стигна се до сблъсък между Николов и Бибишков, които удариха неприятно главите си и се наложи Пламен Николов да бъде заменен принудително от Ромен Инез, който направи своя дебют за Ботев.

200920144596 (Copy)

В 29-та минута се стигна до дузпа за Марек, след като Алекс Колев игра с игра в пеналта и съдията Вихрен Манев отсъди дузпа, която Еньо Кръстовчев превърна в гол.

В 41-та минута Лъчезар Балтанов засече с глава центриране на Галешич и изравни, но голът беше отменен заради засада.

P1030135 (Copy)

В 45-тата минута Галешич центрира от корнер Алекс Колев засече с глава, Михайлов успя да избие и спаси сигурен гол.

В 54-тата минута Ангел Русев излезе сам срещу Стаховяк и уцели гредата, а след добавката се стигна до корнер. Изпълнението на ъглов удар беше уловено от Стаховяк.

Седем минути по-късно Ботев изравни резултата. Мариян Огнянов изведе превъзходно Иван Цветков, който останал сам срещу Михайлов нямаше проблеми да изравни за 1:1.

В 80-тата минута Иршак стреля Михайлов изби, а при добавката Огнянов не успя да уцели вратата.

Минута по-късно Димитър Илиев засече с глава центриране, но ударът срещна гредата.

В добавеното време изключително силен удар на Момчил Цветанов беше отразен от Емил Михайлов в корнер. Като така завърши и двубоя.

С точката Ботев събра 15 точки, а Марек има 8.