Ботев ПловдивДюшСпартакФутбол

Ботев набор 98 разби Спартак с 6:0

Ботев разгроми с 6:0 Спартак (Пловдив) в мач от първенството при Юноши младша възраст 1997/98. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата в Коматево.

В 8-ата минута Лъчезар Захариев навърза няколко защитника и с топовен шут от границата на наказателното поле прати топката в горния ъгъл на вратата на “гладиаторите” за 1:0. Малко по-късно възпитаниците на Иван Кочев изпълниха заучено свободен удар, след който Петър Тодоров направи невероятен пропуск от няколко метра. В 20-ата минута Костадин Бекяров центрира отдясно в наказателното поле на Спартак, а Никола Принджев с глава засече топката във вратата на Петър Бичов за 2:0. Секунди преди края на първата част, след центриране от корнер, Никола Принджев с глава отбеляза втория си гол в двубоя.

След почивката “канарчетата” продължиха да натискат и стигнаха до нови три безответни попадения, като и трите гола бяха дело на Милко Георгиев. “Жълто-черните” изтърваха някои феноменални положения, с които можеха да направят победата си още по-изразителна.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски (60` Ангел Хайдаров), Костадин Бекяров, Петър Тодоров, Димитър Минчев, Атанас Пашалиев (48` Георги Натанаилов), Георги Саватинов (45` Илко Заиров), Петър Чалъков (к), Милко Георгиев, Мартин Анастасов, Лъчезар Захариев, Никола Принджев (50` Божидар Чорбанов)