В чужбинаВиктория Волей - мъжеВолейболПловдивчани

Ботев Луковит спечели Виктория къп

Българският Ботев (Луковит) е носителят на Купа Виктория 2014.  В днешния финал на международния мъжки волейболен турнир в Пловдив волейболистите на Петьо Драгиев надделяха над канадския колежански тим Куийн’с Юнивърсити Гейлс (Кингстън) с 3:1 (25:19, 25:14, 21:25, 25:19)* и триумфираха с трофея.

Пред над 200 привърженици на волейбола по трибуните в зала Олимпиада, сред които имаше подкрепа за всеки от двата финалиста, българският тим успя да затрудни противника от линията за изпълнение на сервис и се възползва от повечето брак в играта на студентите, за да спечели първата част с 25:19.  Във втория гейм канадците успяха да са равностойни само до първото техническо прекъсване.  След това Ботев дръпна силно напред в резултата и затвори частта при разгромното 25:14.  В третия гейм Куийн’с вдигна оборотите в нападение и особено на блокада.  Иво Драмов и съотборниците му водеха през целия гейм и го спечелиха с 25:21.  В четвъртата част Галите от Кингстън отбелязаха повече точки от сервис и атака, а Мечките от Луковит бяха по-настоятелни на блокада.  Това, което даде основно предимство на Ботев, бяха прекалено многото непредизвикани грешки от канадския тим.  Момчетата на Петьо Драгиев контролираха резултата, спечелиха гейма с 25:19 и ликуваха като победители.

Топреализатор на мача стана Майкъл Томлинсън с 23 точки за Куийн’с.  Филип Гойе добави 15.  Най-резултатни за победителите бяха Спас Байрев, Мирослав Братанов и Пламен Драгиев с по 14 точки.  Българското либеро на канадския тим Иво Драмов регистрира 70% добро и 60% перфектно посрещане във финалния мач.