Ботев и Черно море с голова равенство в U17

Ботев и Черно море изиграха изключително драматичен и интересен двубой, завършил при резултат 2:2. Срещата, която бе част от 11-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години, се игра на изкуствения терен на базата на “жълто-черните” в “Коматево”.

“Канарчетата” изиграха слабо първо полувреме, от което гостите от Варна се възползваха по най-добрия начин. Още в 30-ата секунда Милко Георгиев проби по десния фланг и центрира към Йосиф Табаков, но ударът на нападателя мина високо над вратата. В 5-ата минута играч на “моряците” бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев, преодоля стража Стамболийски и на празна врата откри резултата – 0:1. В 20-ата минута Петър Чалъков се пребори за една топка пред наказателното поле на Черно море и подаде към Исмет Рамадан, който с едно докосване намери Табаков и нападателят стреля, но на метър от левия страничен стълб. В ответната атака гостите стигнаха до втори гол. Футболист на Черно море остана сам срещу Димитър Стамболийски и защитник на Ботев притича, но в опита си да избие топката я прати покрай вратаря Стамболийски и след съприкосновение с гредата коженото кълбо се оплете за втори път в мрежата – 0:2. В 32-ата минута Табаков пробва удар от 20 метра, но вратарят на гостите внимаваше и спаси.

След почивката ситуацията на терена се промени коренно и ботевистите натикаха гостите в тяхната половина. “Моряците” видимо се стремяха да пазят аванса си от два гола, който бяха придобили през първата част. В 47-ата минута Александър Иванов центрира към Исмет Рамадан, който засече с глава, но вратарят изби в корнер. При последвалия ъглов удар отново Рамадан стреля с глава, но този път в аут. В 57-ата минута Петър Чалъков пусна отличен пас зад гърба на защитата на Черно море към Исмет Рамадан, а нападателят с красив прехвърлящ удар намали – 1:2. Само 3 минути по-късно “жълто-черните” бяха близо до изравняването, след като Йосиф Табаков получи топката на границата на наказателното поле, преодоля вратаря и на празна врата стреля, но ударът му бе слаб и бе пресечен от защитник. В 73-ата минута “канарчетата” изравниха. Милко Георгиев навлезе в наказателното поле и намери непокрития Иван Кирев, който от няколко метра вкара дежурния си гол за Ботев. До края на срещата и двата тима пробваха атаки, но опитите им бяха неуспешни.

По този начин Ботев загуби първи точки на собствения си терен от началото на сезона. В следващия кръг “канарчетата” излизат срещу Локомотив в градското дерби. Двубоят е в сряда на стадиона в парк “Лаута”.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Александър Иванов, Атанас Ташолов, Петър Тодоров, Атанас Пашалиев, Иван Михайлов (52` Мартин Анастасов), Петър Чалъков, Яшар Байрам (58` Иван Кирев), Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Йосиф Табаков