Ботев загуби като гост на Литекс в U17

Ботев загуби с 1:2 гостуването си на Литекс в мач от поредния кръг на Елитната юношеска група до 17 години. “Канарчетата” бяха водени от Иван Кочев и Георги Андонов, които заместваха контузения Иван Цветанов и заминалия за Франция Петър Пенчев.

“Жълто-черните” изиграха много слабо първо полувреме, в което домакините успяха да поведат. След почивката ловчанлии удвоиха преднината си и това събуди пловдивчани, които коренно промениха играта си след второто попадение.

В последните 15 минути ботевистите контролираха случващото се на терена и в 70-ата минута Борис Тютюков намали резултата. 3 минути преди края на срещата Александър Грънчарски бе фаулиран в наказателното поле на “оранжевите” и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Борис Тютюков, но ударът му бе отразен от стража на домакините Иван Аврамов.