СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев го направи отново след 21 години, отстрани Левски за Купата след два гола пасив

Ботев отстрани Левски в турнира за Купата на България и е на полуфинал в турнира. “Канарчетата” победиха с 2:0 точният резултат, който им трябваше да продължат напред, след като загубиха първата среща в София с 1:3. Головете за Ботев отбелязаха Луис Педро в 50-та и Феребори Доре в 72-та.

В 5-та минута Кевин Бру стреля много неточно. Секунди по-късно Хамза навлезе в пеналта, но беше спрян от Пламен Крумов.

В 10-та минута Куртеан пробва удар, но той беше неточен. Орлин Старокин се контузи и беше заменен от Станислав Ангелов.

В 32-та минута Генков успя да засече центриране от въздуха, но Стаховяк успя да се намеси и спаси.

20140319_154722 (Copy)

4 минути по-късно Кевин Бру отправи опасен удар, който премина покрай вратата на Стаховяк.

В 38-та минута Доре прати топката над вратата, след като засече центриране от корнер.

Малко по-късно Мариян Огнянов пусна към Куртеан в пеналта, но румънецът не успя да отправи хубав удар.

Полувремето завърши с удар на Туре от дистанция в аут.

20140319_153303 (Copy)

Ботев започна вихрено полувремето влезлият на мястото на Мариян Огнянов Луис Педро успя да открие резултата. Данчо Христов пусна топката в малкия пеналт, където Педро успя да реализира и откри резултата.

Малко по-късно отново той имаше шанса да отбележи, но Блажевич отрази удара му.

В 65-та минута Бастос отбеляза гол, но той беше в положение на засада и попадението беше отменено.

В 72-та минута Доре получи топката в пеналта завъртя се и вкара така важният втори гол за Ботев.

20140319_153328 (Copy)

В 80-та минута Бастос вкара гол, но той отново беше отменен, защото халфът беше в засада.

До края на двубоя Левски не успя да стигне повече до вратата на Ботев и така Ботев се класира за полуфиналите. Като успя да отстрани отново Левски за купата, след 21 години.

Ботев – Левски 2:0

Голмайстор: 2:0 Луис Педро 50 мин. 2:0 Феребори Доре 72 мин.

Жълти картони: Томаш Иршак, Хамза Юнес, Йордан Христов, Абел Анисе, Александру Куртеан (Ботев), Кевин Бру, Рафаел Бастос, Пламен Крумов, Станислав Ангелов (Левски)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Серджан Лукин, Веселин Минев, Абел Анисе, Томаш Иршак, Александру Куртеан (Александру Куртеан 86), Мариян Огнянов (Луис Педро 46), Феребори Доре (Георги Сърмов 78), Хамза Юнес

Резерви: Илия Николов, Александру Бенга, Филип Филипов, Луис Педро, Ромарио Кортзорг, Георги Сърмов, Иван Цветков

Левски: Горан Блажевич, Пламен Крумов, Даниел Димов, Аймен Белаид, Рикардо Нунес, Орлин Старокин (Станислав Ангелов 24), Кевин Бру, Кристовао Рамос (Радослав Цонев 68), Ларсен Туре (Димитър Макриев 76), Рафаел Бастос, Цветан Генков

Резерви: Александър Любенов, Станислав Ангелов, Мики Орачев, Павел Чмовш, Борислав Цонев, Радослав Цонев, Димитър Макриев