СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев изравни рекорда на ЦСКА, младок носи победата на “канарчетата” срещу Санкт Пьолтен

Ботев записа трудна, но заслужена победа срещу австрийския Санкт Пьолтен с 2:1 в първа среща от втория предварителен кръг на Лига Европа. Ботев откри чрез Иван Цветков от дузпа, а в Сеговиа в 55-та изравни. Все пак Ботев стигна до победата в 87-та минута, когато младият Цветелин Чунчуков разстреля Костнер за победното 2:1.

В 6-та минута Иван Цветков получи топката напредна и пробва много красиво да изведе Ботев напред в резултата като се опита да прехвърли вратаря Патрик Костнер, но малко не му достигна да реализира, след като топката премина покрай вратата.

В 10-та минута Йордан Христов опита изненадващо центриране, което принуди Костнер да избива в корнер, а след него не се случи нищо интересно.

В 12-та минута Михаел Амбичил отправи удар с глава, който премина над вратата на Стаховяк.

16-та минута Санкт Пьолтен достигна до чудесна възможност, Доминик Хофбауер проби и отправи опасен изстрел, който мина покрай вратата на Стаховяк.

В 24-та минута Мариян Огнянов изведе с чудесен пас зад отбраната на Санкт Пьолтен Цветелин Чунчуков сам срещу Костнер, младокът реши да прехвърли вратаря, но топката премина над очертанията и.

Само няколко секунди по-късно Йордан Христов центрира прострелно в пеналта, а Чунчуков се размина на сантиметри от топката, като не успя да я засече в опразнената вратата.

В 32-та минута Сеговиа засече центриране от фаул, Стаховяк успя да са намеси и извади топката в корнер.

В 37-та минута Доминик Хофбауер стреля от разстояние, а Стаховяк отрази.
IMG_0405 (Copy)

В ответната атака именно Хофбауер беше грешника за Санкт Пьолтен, след като фаулира в пеналта Мариян Огнянов и Иван Цветков реализира без проблеми дузпата 1:0 за “канарчетата”.

В 44-та минута Йордан Христов отправи много силен удар, който премина много опасно покрай вратата на Костнер.

В 55-та минута Санкт Пьолтен изравни. Мануел Хартл центрира, а Даниел Сеговиа надскочи всички и с удар с глава вкара за 1:1.

В 65-та минута Иван Цветков се измъкна от защитник на Санкт Пьолтен и излезе сам срещу Костнер, вратарят обаче отрази удара на нападателя на Ботев.

В 70-та минута Иван Цветков вкара, но голът беше отменен заради игра с ръка на Мариян Огнянов.

В 79-та минута Цветков центрира от корнер, а Серджан Лукин от 5 метра не успя да засече във вратата на Костнер.

В 87-та минута Цветелин Чунчуков се озова сам срещу Костнер и го разстреля за победното 2:1.

По този начин Ботев записа 10-ти пореден мач без загуба в Европа и изравни рекорда на ЦСКА. Реваншът е след седмица в Санкт Пьолтен от 22:05ч.

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiiteХаресай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>