Анализи и коментариЛокомотив ПловдивФутбол

Болезнените “94:46” и “94:16” за Локомотив (Пд)

Отборът на Локомотив (Пд) бе на точно 14 секунди от това да започне с победа плейофната фаза на шампионата…

След груба грешка в отбрана обаче Деян Димов от състава на Дунав получи удобна топка на чиста позиция и разстреля Пиргов за 2:2 в страшно интересен и изпъстрен с емоционални моменти мач на “Лаута”.

Локомотив (Пд) повеждаше на два пъти, но в крайна сметка се прибра само с точка в дебютния си двубой от Група “Б” на “втората осмица”.

Голът на Димов падна точно в 94:46 минута, в рамките на 5-минутното продължение.

За жалост на феновете на “черно-белите”, които с всеки мач виждат все по-бойка и настървена игра от своите любимци, Локомотив (Пд) губи трите точки по идентичен начин във втори двубой от пролетта.

Пълният комплект точки бе отнет от ръцете на “смърфовете” и на заснежения стадион “Васил Левски” срещу Славия преди няколко седмици.

Тогава “черно-белите” отново доиграваха мача с 10 души (след изгонването на Муса 51’), както в срещата с Дунав (след изгонването на Милина в 9’), но водеха в резулатата след попадение на Бакалов.

Срещата трябваше да приключи с победа за отбора на Акрапович, но един бит с няколко метра по-напред свободен удар изпрати кълбото в полето на пловдивчани. Там грешка на Езе, който не успя да изчисти, позволи на Галин Иванов да вкара в 94:16 минута (отново в 5-минутното продължение) и да остави точка за своя тим.

Дали липсва на късмет, умения или концентрация до последния момент? Дали привършил физически запас, или нещо друго?! Факт е, че и в двата мача Локомотив (Пд) се бореше войнствено до последно с 10 души, но така и не успя да удържи победата.

TribunaPlovdivTV: Феновете на Локомотив (Пд) със заря в началото на вторите 45′ срещу Дунав