Локомотив Пд може и да не завърши като лидер в Група Б, загуби от Септември Сф

Локомотив Пд загуби последния си мач от първата част на плейофите в Група Б…

Тимът на Бруно Акрапович допусна поражение с 1:2 от Септември Сф на “Лаута”. С тази победа момчетата на Христо Арангелов си осигуряват третото място в Група Б на Втората осмица, като по този начин ще могат да се изправят срещу последния в Група А – Верея, в полуфиналните плейофи за оставане в шампионата.

Софиянци трябваше да поведат на два пъти, за да стигнат до успеха – с попадения на Кристофър Мандиангу (37′) и резервата Илия Димитров (77′), като между двете попадения за “смърфовете” се разписа Бирсент Карагарен след мощен снаряда от над 25 метра (55′).

За Локомотив Пд поражението е значимо дотолкова доколкото може да ги свали от първото място. Тимът все още е лидер в Група Б (38 т.), но при успех на Славия над Дунав в четвъртък (3-ти мак), “белите” ще завършат като лидери и ще се изправят срещу Ботев Враца (втори от Група А). В полуфиналните плейофи за Лига Европа Локомотив Пд ще срещне Етър ВТ.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата Динко Дерменджиев, който почина на 1 май.

Първата интересна ситуация дойде след само 120 секунди игра, когато Един Бахтич стреля от пряк свободен удар, но Янко Георгиев успя да избие кълбото. Секунди по-късно Илко Пиргов опита да изчисти топката, която бе върната лошо от Стивън Езе, но тя рикошира от крака на Кристофър Мандиангу и се отби в горната греда.

В 12-ата минута Димитър Илиев се освободи много елегантно, след което нанесе много силен удар с десния крак, но опитът му премина на сантиметри от целта.

В 28-ата минута Борис Галчев центрира добре в наказателното поле към Бенга, но ударът му бе уловен от стража на домакините.

В 37-ата минута Септември Сф взе аванс, когато Суад Сахити центрира на втора греда към Здравко Димитров, който свали добре към Мандиангу, а нападателят от близка дистанция вкара топката във вратата на “смърфовете”.

Втората част започна по-добре за столичани. Сахити отново центрира перфектно към Здравко Димитров, който опита хубав удар от въздуха, но кълбото премина встрани от целта.

В 55-ата минута “черно-белите” изравниха резултата. В автор на гола се превърна Бирсент Карагарен, който с уникален шут заби своя трети гол от началото на сезона.

В 76-ата минута гостите отново поведоха в резултата. Дарко Глишик проби отляво, след което центрира в наказателното поле към резервата Илия Димитров, който с глава не остави шансове на Илко Пиргов.

Състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов – Лукас Масоеро, Асен Георгиев, Стивън Езе, Янко Ангелов, Густаво Де Оливейра, Един Бахтич, Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович, Димитър Илиев /к/, Ален Ожболт

Треньор: Бруно Акрапович

Септември: Янко Георгиев – Александру Бенга, Александър Дюлгеров, Асен Чандъров, Борис Галчев /к/, Георги Стоичков, Дарко Глишик, Здравко Димитров, Кристофър Мандиангу, Суад Сахити, Фабиано Алвеш

Треньор: Мариан Христов

Съдия: Волен Чинков, София

Стадион: „Локомотив”, Пловдив