АкадемикБаскетбол

Академик остана 3-ти на “Парти клуб”

Спартак Плевен завърши на второ място на приятелския турнир в Пловдив. В последния мач от програмата му тимът надигра домакина Академик с резултат 82-64. Така спартаклии приключиха с баланс 2-1, докато пловдивчани са с 1-2. Първото място зае отборът на Ямбол, а последното е за Черноморец.

Двата тима изиграха мач на приливи и отливи, като през първото полувреме си размениха по една част. В дебютните десет минути плевенчани взеха голям аванс, който обаче бе стопен до почивката и бе едва 6 точки. Плевенчани обаче излязоха по различен начин в третата част и със силна игра на практика си осигуриха успеха. Решителното откъсване дойде със серия от 15-2, която вдигна разликата до 18 точки и до края тя не бе застрашена.

Предимството на плевенчани дойде от стрелбата за 3 точки. Гостите имаха 10 успешни от 26 опита за 38%, докато пловдивчани бяха едва 2 от 21 за само 10%.

Джеймс Анакриън направи дабъл дабъл за успеха с 26 точки и 10 борби, а сънародникът му Роби Джаксън също имаше двойни показатели – по 12 точки и борби.

За домакините от Пловдив силно се представи Димитър Хорозов с 30 точки, а Христо Господинов добави 12 и 8 борби.

Източник: bgbasket.com