АкадемикБаскетбол

Академик Бултекс 99 тръгна с победа в новия сезон

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) стартира с победа новия сезон в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Ямбол със 78:72 (20:19; 21:15; 20:16; 17:22).

Айзея Умипиг беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Мартин Дурчев се отличи с 14 точки за новия си отбор.

Брайкъс Перин вкара 18 точки за гостите, а Николай Върбанов завърши с „дабъл-дабъл“ за гостите – 14 точки и 11 борби.

Първата четвърт премина равностойно, като след първите десет минути домакините от Пловдив имаха минимален аванс от една точка – 20:19. През втория период ситуацията на терена не се промени особено и гонитбата между двата тима продължи с пълна сила, но в заключителните 120 секунди на периода баскетболистите на Академик Бултекс 99 използваха по-добре шансовете си и успяха да дръпнат със седем точки – 41:34 на почивката.

Третият период премина изцяло под диктовката на пловдивчани, които стигнаха до двуцифрен аванс – 61:50, а взаключителните десет минути на срещата, въпреки непрестанните опити на гостите от Ямбол да стигнат до обрат, домакините удържаха на натиска и се поздравиха със заслужена победа – 78:72.