В чужбинаВолейболНационалиПловдивчани

Юношите с първа победа за Евроволей 2015 U19

Юношеският национален отбор до 19 години воден от пловдивския специалист Драган Иванов записа първа победа на Европейското първенство по волейбол до 19 години след като победиха вчера Румъния с 3:1.

Националите губеха след първия гейм с 25:20, но момчетата на Драган Иванов направиха пълен обрат след 25:20, 25:18 и 25:14.

Най-резултатен беше единия от петте пловдивчани в състава Стефан Иванов с 24 точки, Димитър Узунов добави 6 точки, Ивайло Иванов завърши с 2, либерото Станислав Драмов записа 44% перфектно посрещане, а единствено Георги Димитров от пловдивчаните не игра в двубоя.

Така юношите имат още шансове за класиране на полуфиналите в последните си два мача утре и в четвъртък. До момента юношите загубиха с 2:3 от домакина Турция и 0:3 от Германия. Така националите събраха 4 точки.