Ботев ПловдивСтатистикаФутбол

Стивън Петков вече е сред най-резултатните играчи на Ботев (Пд) за сезона

Стивън Петков вече е най-резултатният играч на Ботев (Пд) за тази кампания. Но не еднолично.

При снощната загуба с 1:4 от ЦСКА-София на 22-годишният играч вкара за 8-ми път в Лигата от началото на сезона, което го прави третия най-резултатен играч на тима в първенството. С попаденията си срещу Царско село (1 гол) и Литекс (3 гола) за Купата обаче Стивън вече има общо 12 попадения във всички турнири.

12 са и тези на напусналия Фернандо Виана, който се разписа 9 пъти в Лигата, 2 пъти за Купата и 1 път в турнира Лига Европа. Толкова има и звездата на тима Тодор Неделев, който се е разписвал веднъж в мача за Суперкупата, 1 път в Лига Европа и 9 пъти в шампионата.

Впечатляващото при Петков обаче е, че 9 от тези голове са като резерва (всички 8 от шампионата са при влизане от пейката).

Стивън също така е играл най-малко минути спрямо останалите голаджии в тима. Той има едва 510 минути игрово време в шампионата, което го прави и най-ефективният стрелец с гол на всеки 57 минути в Първа лига.

ВИЖ ПОВЕЧЕ ЗА ПРЕДСТАВЯНЕТО НА СТИВЪН ТУК ИЛИ В СТАТИЯТА ПО-ДОЛУ!

Той просто е роден да бележи като резерва…не знаем как го прави, но е роден за това!