Локомотив (Пд) ще завърши Втори в Група „Б“ след купища пропуски и една „тъжна“ дузпа…

Отборът на Локомотив (Пд) ще остане втори в Група „Б“ на „Втората осмица“…

Тази вечер момчетата на Бруно Акрапович не успяха да преборят съпротивата на лидера в Група „Б“ на „Втората осмица“ Септември (Сф) и загубиха с 0:2 срещата си от 31-ия кръг на шампионата.

След това поражение вече е ясно, че „смърфовете“ ще завършат групата на второ място, докато първи остават именно софиянци с 41т. На „черно-белите“ им предстои да играят още един мач от програмата на плейофите, преди започването на 1/4 финалите във „Втората осмица“ – срещу Етър (ВТ) във Велико Търново на 30 април (понеделник). Все още не ясен съперникът на пловдивчани в следващата фаза на плейофите в битката за квота от Европа, тъй като към момента Славия и Черно море са с по 40т. в Група “А”.

Локомотив (Пд) беше вял и никак не интензивен в първите 45 минути на срещата, когато падна и първото попадение в срещата. То бе дело на Ишмаел Байду в 23-та минута, който след мощен индивидуален пробив матира отбраната на домакините. През втората част Акрапович сякаш направи нужните корекции по състава отборът му заигра по-настървено.

Купищата пропуски на Мачев, Бакалов, и Аралица, както и силните изяви на вратаря на гостите Янко Георгиев, оставиха „нулата“ пред името на „черно-белите“ в този мач. В 66-та минута Марчев пропусна да изравни, след като не успя да вкара дузпа, дадена за нарушение срещу Бакалов в полето на съперника. В последната минута на срещата домакините допуснаха ново попадение, когато Костадинов отбеляза на празна врата, след като Пиргов се бе включил при едно центриране от свободен удар в полето на Септември (Сф).

Поради наказанието на Мухамед Муса, Локомотив (Пд) започна с тримата си централни защитници в този мач. Булят, Езе (център) и Везалов (отдясно), допълвани от Велковски (отляво) оформиха карето в отбрана. Юношата Архан Исуф също започна от първата минута, редом до Банович в центъра на терена. Капитанът Марчев остана на резервната скамейка, като бе заменен от Буна по дясното крилото. Останалите напред бяха Бакалов, Елитон и Аралица.

Началните минути бяха спокойни и за двата тима, без особени положения пред двете врати. Интензивността и темпото на срещата не бяха на впечатляващо ниво. В 12-та минута центриране отляво по атаката на Септември (Сф) намери Будинов в полето на домакините. Там Булят не се справи добре, но и ударът на тарана на софиянци не бе ефективен и Пиргов улови.

ГОООЛ Ишмаел Байду откри за Септември (Сф) в 24-та минута – 0:1!

Защитата на “черно-белите” тотално проспа индивидуален рейд над Байду, който проби отляво, преодоля цели трима бранители на домакините и стреля технично със силния си десен крак в долния ляв ъгъл на Пиргов и даде аванс на своя тим.

В 31-та минута Локомотив (Пд) отговори със силна атака отдясно, където Аралица успя да преодолее защитник на гостите и да върне към “дузпата”. Там обаче Буна не успя уцели вратата и топката излетя в аут.

Бруно Акрапович действа “ва банк” през вторите 45 минути и още на полувремето направи ултраофанзивната двойна смяна, изкарвайки Езе и Исуф и вкарвайки в игра Марчев и Умарбаев. Так Буна мина на десния фланг, Булят и Езе застанаха като централна двойка защитници, а Марчев заигра отляво. Останалите футболисти запазиха досегашните си позиции на терена.

Тази промяна на кадрови я потенциал на “смърфовете” все пак доведе до нужното раздвижване в предни позиции. В 61-та минута Марчев излезе на 100-процентова голова позиция, след като получи сам срещу вратаря фронтално на вратата на съперника в наказателното му поле, но не се забави твърде много и кълбото му бе отбито от крак на защитник на Септември (Сф).

4 минути по-късно Бакалов също се озова на добра позиция за удар с глава, но топката този път бе спасена вещо от Янко Георгиев. Минута след това Галчев стреля от дистанция, но в аут.

В 70-та минута Локомотив (Пд) получи правото да изпълни дузпа, но пропусна да вкара! Съдията посочи “бялата точка”, след като Бакалов бе фаулиран в полето на съперника от Тилев. Зад топката застана Веселин Марчев, който стреля във вратаря Янко Георгиев. Топката обаче се върна при играча на “смърфовете”, който отново не успя да я вкара и стреля във вратаря. При втората добавка Бакалов опита задна ножица, но тя не се получи и кълбото излезе в аут.

Локомотив (Пд): Илко Пиргов (Антони Милина 42′), Димитър Везалов, Стивън Езе (Парвиз Умарбаев 46′), Юрица Булят, Архан Исуф (Веселин Марчев 46′), Димитър Велковски, Елитон Джуниор, Игор Банович, Димо Бакалов, Абделхаким Буна, Анте Аралица