В чужбинаВолейболНационалиПловдивчани

СНИМКИ: България беше на крачка от пълен обрат срещу Турция, но загуби първия си мач на Евроволей 2015 U19

Българския национален отбор за юноши до 19 години воден от пловдивския специалист Драган Иванов загуби с 2:3 от Турция първия си мач Европейското първенство за юноши до 19 години в Турция.

165654_Turkey-Bulgaria_U19 (3)

Домакините започнаха по-добре и поведоха с 25:19, вторият гейм също премина изцяло в полза на турците, които отново взеха гейма с 25:19 и поведоха с 2:0.

172501_Turkey-Bulgaria_U19 (9)

Момчетата на Драган Иванов обаче не се предадоха и намалиха след 25:15. Стигна се до 25:18 в четвъртия гейм и двубоят трябваше да се решава след тайбрек.

173843_Turkey-Bulgaria_U19 (13)

В тайбрек домакините все пак измъкнаха двубоя и го спечелиха с 15:12.

183231_IMG_3099

Така България спечели една точка в първия си мач на Европейското, а днес в 14:30ч. нашите момчета излизат във втория си мач на Европейското срещу тима на Германия.

173302_Turkey-Bulgaria_U19 (12)

И петимата пловдивчани в състава играха в двубоя Стефан Иванов беше най-резултатен с 18 точки, Ивайло Иванов добави 16, Димитър Узунов записа 8 точки, Георги Димитров записа 1 точка, а либеро Станислав Драмов имаше 32% перфектно посрещане.