Извън БългарияФутбол

ПСЖ се оказа твърде голяма хапка за Лудогорец! Моци грешник за своите

Лудогорец претърпя загуба с 1:3 от ПСЖ в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Българският шампион игра много добре, като дори поведе в резултата, изпусна дузпа, но от своя страна мултимилионната селекция на парижани бе на нужната висота и взе своето от гостуването в София.

В първите минути на двубоя Мисиджан осъществи добър пробив отдясно, последва остро центриране, но Ареола улови. Малко след това Кавани опита опасен удар, който премина покрай страничния стълб.

Последваха две бързи контраатаки и за двата отбора, които не доведоха но нищо по-сериозно.

Българският отбор първи откри резултата, след като Натанаел се разписа от фаул по прекрасен начин в 15-ата минута.

Парижани вдигнаха оборотите и натиснаха Лудогорец, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на Стоянов. Опити да изравнят резултата направиха Матюиди и Тиаго Силва. Ударите им бяха извън очертанията на вратата.

Лудогорци заложиха на контраатаките, които на няколко пъти свариха селекцията на ПСЖ неподготвена. До гол обаче не се стигна.

Така се стигна до 41-ата минута. В първата си по-опасна атака гостите, които дотогава нямаха удар към вратата, успяха да изравнят резултата. Матюиди бе изведен сам срещу Владо Стоянов и вкара в близкия ъгъл на българския страж.

Останалите 4 минути от първата част не показаха нищо интересно. Така двата отбора се оттеглиха на почивката в съблекалните при резултат 1:1.

Второто полувреме започна по-силно за ПСЖ. Анхел Ди Мария на няколко пъти имаше великолепна възможност да изведе отбора си напред в резултата, но добри намеси на Стоянов не допуснаха това да се случи.

Лудогорец отново заложи на бързи контраатки, извеждайки Джонатан Кафу на няколко пъти един на един срещу Маркиньос и Тиаго Силва.

Така се стигна до 55-тата минута, когато парижани получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар в близост до вратата на Владислав Стоянов. Анхел Ди Мария се зае с изпълнението му, центрира добре кълбото в наказателното поле, където Кавани атакува добре с глава и отбеляза за 2:1.

Лудогорец веднага отговори с бърза атака по дясното крило. От последвалото разбъркване в наказателното поле се възползва Марселиньо, който бе фаулиран от Тиаго Мота. Главният съдия, без да се церемони, отсъди 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Козмин Моци, който стреля в десния долен ъгъл на вратаря на ПСЖ, който с добър рефлекс отрази изстрела.

Минута след пропуска Кавани отбеляза за 3:1. Това се случи в 60-та минута, след като центриране отдясно бе засечено от уругвайския нападател, правейки преднината на отбора си комфортна.

В 67-та минута Матюиди пропусна прекрасна възможност да отбележи. Той без изведен един на един срещу Владислав Стоянов, но при удара загуби равновесие и стреля покрай вратата.

Георги Дерменджиев рискува, вкарвайки в игра Лукоки. Това обаче не доведе до нещо сериозно пред вратата на Ареола. Точно обратното – ПСЖ владееха топката по-продължително, опитваха скоростни атаки по крилата, а Кавани търсеше пролуките зад гърба на защитниците на разградчани.

До края на двубоя липсваха чисти голови положения, а предимно разиграване на топката в центъра на терена. По този начин шампионът на Франция спечели ценни три точки от гостуването си в София. Лудогорец остави добри впечатления срещу доста по-скъпата селекция на противника.

ЛУДОГОРЕЦ – ПСЖ 1:3

1:0 Натанаел 15