„А“ ОФГМарицаФК РаковскиФутбол

Марица загуби в Раковски

Марица загуби с 1:2 гостуването си на “Раковски 2011” в мач от 9-ти кръг в Югоизточна “В” група.

Срещата започна по най-лошия начин за “жълто-сините”, след като изкаракия подготовка с “Марица” Иван Гендов изведе домакините от Раковски напред в резултата още във 2-та минута. Маричани не се стъписаха от развоя, продължиха да владеят повече топката и чрез комбинативна игра се опитваха да достигнат до изравняване. Домакините пък разчитаха на контри. В 17-та минута, при една контраатака домакините достигнаха до втори гол. До края на полувремето “жълто-сините” се опитаха да променят резултата, но не успяха и то завърши 2:0.

През второто полувреме “Марица” беше абсолютен господар на стадион “Г.С.Раковски”. Домакините се браниха с 10 души и изключително рядко минаваха центъра. Гостите всячески се опитваха да пробият бетона пред противниковата врата, но това така и не се случваше. Ударите по посока на вратата на домакините или бяха парирани от вратаря, или срещаха телата на защитници. Едва едно опасно положение пък имаше пред вратаря на “Марица” Димитър Георгиев, като футболист на домакините излезе сам срещу Георгиев и шутира покрай вратата. В самия край на срещата, след поредния удар към вратата на “Раковски 2011” топката срещна ръката на падащ на тревата защитник и главният съдия посочи бялата точка. За влезлия на смяна Християн Христев не беше проблем да вкара отсъдената дузпа и резултатът бе намален на 2:1 в 90-та минута. В даденото от съдията добавено време гостите имаха шанс и за изравняване, но в крайна сметка отново загубиха.

След тази загуба “Марица” се свлече до 14-то място във временното класиране с 8 точки, а в следващият 10-ти кръг на “жълто-сините” им предстои тежко домакинство на лидера “Несебър”. “Раковски 2011” излезе на 11-та позиция с 10 точки.

“Марица”: Димитър Георгиев, Йордан Влашки, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Пейо Батинов, Красимир Иванов, Димо Хаджиев (Запрян Запрянов), Ирфан Юсеинов, Любомир Цеков (Ангел Семерджиев), Георги Стефанов, Венцислав Гюзелев (Християн Христев).

“Раковски 2011”: Николай Чаръков, Йосиф Бахчевански, Рангел Кордов, Стефан Киков, Йосиф Марушкин, Петър Райков, Сашко Пачев, Иван Гендов, Петър Харлов, Йоан Пеев, Марио Белев