ВолейболМарица - жени

Марица загуби втората си контрола на румънска земя

Във втората си контрола на румънска земя Марица (Пловдив) не успя да запише втора победа след вчерашния си успех срещу Динамо (Букурещ), публикува страницата на клуба.

Другият елитен тим от румънската столица – КСМ Букурещ (Букурещ), надигра българските шампионки с 4:0 (25:23, 25:18, 25:14, 27:25)* след 98 минути игра в зала Униря Доброещ.

Момичетата на Иван Петков започнаха добре в първия гейм и водеха с по три точки на двете технически прекъсвания. В крайна сметка по-резултатните начални удари на домакините си казаха думата и те обърнаха до крайното 25:23 в своя полза.

В следващите две части КСМ Букурещ наложи надмощие и успя да ги спечели убедително – с 25:18 и с 25:14. Във втория гейм пловдивчанки допуснаха прекалено много брак в играта си, а в третия успешните атаки на хърватката Йелена Алайбег и на сръбкинята София Медич сразиха съпротивата на Жълто-сините.

Трите точкови блокади за Марица и двата аса на Марина Ковачева, но най-вече увеличените грешки от страна на румънския тим, направиха четвъртия гейм много равностоен и интересен.

Българският отбор обаче не успя да се поздрави със спечелен почетен гейм и волейболистките на доскорошния селекционер на Турция Ферхат Акбаш го измъкнаха в добавеното време с 27:25.

Топреализатор на мача стана диагоналът на Букурещ Йелена Алайбег, която за трите гейма, в които игра, направи 16 точки. Най-резултатна за Марица бе централната блокировачка Нася Димитрова, която завърши с 12 точки.

Така Марица се завръща от Букурещ с една победа и една загуба в двата приятелски мача, които са част от подготовката на българските шампионки за домакинския им мач реванш с италианския Унет Ямамай (Бусто Арсицио) в европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ в сряда.